Лікування варикозного розширення вен - Acıbadem
лікування варикозного розширення вен

лікування варикозного розширення вен

Причини, симптоми та лікування варикозного розширення вен

Варикозні вени – це аномальні, розширені та скручені судини на ногах та ступнях. Якщо залишити цей стан без лікування, вони можуть викликати дискомфорт, біль, виразки та тромби.

Що таке варикозне розширення вен?

Варикозне розширення вен або варикоз виникає, коли кровоносні судини безпосередньо під шкірою стають більшими, викривляються, випинаються, стають все більш помітними і набувають синюватого або темно-фіолетового кольору. Стан зазвичай вражає ноги та ступні. Такий стан зустрічається у 20% дорослого населення та зі збільшенням віку стає більш частим. Після 50 років кожна друга людина має варикозне розширення вен. Жінки, люди з надмірною вагою і ті, кому доводиться довго стояти на місці або сидіти за столом, більш схильні до розвитку варикозу.

Судинні зірочки – це легша форма варикозного розширення вен. Це капілярні варикозні вузли, зазвичай червоного кольору та діаметром менше 1 мм. Вони можуть нагадувати павутиння на поверхні шкіри.

Що спричиняє варикозне розширення вен?

Варикозне розширення вен розвивається, коли маленький клапан усередині перестає працювати належним чином. Кров не доставляється до серця ефективно, вона накопичується всередині вени та ще більше деформує клапан. Підвищений тиск робить стінку судини слабкішим, вена розширюється і стає видимою. Виникає варикоз.

Гормон естроген може розслабити стінки вен та спровокувати утворення варикозного розширення вен. Саме тому захворювання найчастіше зустрічається у жінок. Використання протизаплідних таблеток та вагітність також можуть сприяти утворенню розширених судин. Ризик вищий для тих, хто має член сім’ї з варикозом. Фактори ризику включають малорухливий спосіб життя, надмірну вагу, вплив спеки та жаркого клімату, запори, носіння аксесуарів, таких як наколінники, колінний браслет або взуття на високих підборах.

Симптоми варикозного розширення вен

Набряклі вени мають характерний вигляд і тому найчастішою скаргою є погіршення зовнішнього вигляду ніг. Крім видимої частини, загальними симптомами варикозного розширення вен є:

 • Поступове посилення почуття тяжкості або болю в ногах протягом дня;
 • Набряк ніг спочатку ввечері, а потім постійно протягом дня;
 • Нічні судоми через венозну гіпертензію, спричинену скупченням крові в нозі;
 • Свербіж, тепло, печіння або пульсація в нозі;
 • Невеликі синці, що виникають спонтанно або з невеликими ущільненнями на ногах;
 • Коричнево-пурпурові плями навколо кісточок, зміна кольору шкіри;
 • Рани на ногах або кісточках, для загоєння яких потрібен час;
 • Синдром неспокійних ніг іноді супроводжує картину.

Симптоми варикозного розширення вен можуть змінюватись від однієї людини до іншої. Зазвичай вони інтенсивніші в спекотну погоду або в більш тривалі періоди бездіяльності.

Стадії варикозного розширення вен

Лікарі використовують універсальну шкалу CEAP для оцінки проблеми та визначення лікування варикозного розширення вен. Етапи класифікуються так:

 • C0 – Немає видимих та пальпаторно визначених ознак захворювання вен
 • C1 – Почалися телеангіектазії (судинні зірочки) або ретикулярні вени
 • C2 – При появі великих венозних варикозних вен
 • C3 – Набряк стоп і кісточок (набряк)
 • C4a – Зміна кольору стоп
 • C4b – Шкірні зміни та частковий колапс
 • C5 – венозні виразки, що загоїлися.
 • C6 – Активні венозні виразки, що не загоїлися.

На ранній стадії симптоми варикозного розширення вен можна контролювати за допомогою змін життя, таких як здорове харчування, регулярні фізичні вправи та носіння компресійного трикотажу.

Коли варто турбуватися про варикозне розширення вен?

Варикозне розширення вен є поширеним захворюванням, і багатьох людей вони викликають проблеми, крім естетичних. Однак, якщо ви відчуваєте негативні симптоми, такі як біль, набряк або зміна кольору шкіри, зверніться до лікаря для оцінки. Майте на увазі, що чим довше ви живете з цією проблемою, тим вищий ризик ускладнень.

Чи небезпечний варикоз?

Варикоз є одним із найбільш ігнорованих як лікарями, так і пацієнтами захворювань. Зазвичай, його ігнорують до досягнення важких стадій. Варикозне розширення вен це набагато більше, ніж косметична проблема. Якщо не лікувати, клапани, що протікають, можуть викликати тромбоутворення (згортання крові) і запалення (тромбофлебіт) у вені. Цей стан призводить до оклюзії судин та дихальної недостатності, починаючи від закупорки легень (легенева емболія) та закінчуючи смертю від розриву тромбу.

Хірургічне лікування варикозного розширення вен

Наразі відкрита хірургія витісняється малоінвазивними методами лікування варикозної хвороби. Деякі їх виконуються амбулаторно і вимагають госпіталізації. Завдяки новим методикам, які застосовуються в ACIBADEM, досягаються кращі косметичні результати з максимальним комфортом для пацієнта.

Щоб визначити правильне лікування, фахівець із судинної хірургії огляне пацієнта та визначить точки-джерела, що викликають варикоз. Ультразвукова колірна доплерографія є найкращим інструментом, що використовується для діагностики варикозного розширення вен та візуалізації кровотоку через клапани. Картування судин допомагає оцінити, яких судинах слід провести втручання. З цих даних фахівець може порекомендувати операцію чи інші процедури. До них можуть належати:

 • Ендовінозна лазерна абляція (ЕВЛА). Це спаювання вени, що викликає варикоз, за ​​допомогою тонкого катетера, що випромінює лазерну енергію зсередини. Найважливішими перевагами цього є те, що він займає всього 30 хвилин і те, що пацієнт може ходити відразу після процедури. Імовірність успіху досягає 94-99%.
 • Ендовенозна радіочастотна абляція (EVRF). Цей метод схожий на лазерну процедуру, але судина спаюється за допомогою іншого виду енергії. У вену вводиться тонкий катетер радіочастотний, і судина спаюється шляхом нагрівання до температури 120 °C. Зовнішній хірургічний розріз у цій галузі не робиться. Усі процедури виконуються підшкірно під контролем УЗД.
 • Емболізація адгезивними агентами (біокліями). Лікування варикозу адгезивними засобами (ціаноакрилат) – один з нових методів на сьогоднішній день. Адгезив (біоклів) дуже обережно вводять у вену, що протікає, під ультразвуковим контролем. На деякий час (1-3 хвилини) посудину притискають, щоб вона склеїлася. Жодних розрізів і швів не робиться, а ефект видно миттєво.
 • Видалення варикозно розширених вен за допомогою міні-розрізу (Мініфлебектомія). Цей метод дозволяє видалити варикозні вузли, що виступають назовні через дуже маленькі точкові отвори. Ці проколи не зашивають, а лише закривають естетичними пластирами. Приблизно за тиждень прокол повністю закривається.
 • Склеротерапія. Ця процедура спрямована на закриття варикозних вен шляхом запровадження медикаментозних речовин (склерозантів) за допомогою дуже тонких голок. Закрита вена розсмоктується організмом та з часом зникає. Метод вимагає компресії на уражену ділянку протягом як мінімум 2-3 днів для досягнення найкращих результатів. Ефективність лікування склеротерапією стає очевидною через 4-6 тижнів. Залежно від випадку може знадобитися більше сеансів для роботи. Застосування склеротерапії дуже дрібних судин називається мікросклеротерапією. Для досягнення оптимальних результатів потрібні спеціальні голки та лупи, а також кваліфікований лікар.

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук