Роботизована хірургія - Acıbadem
РОБОТИЗОВАНА ХІРУРГІЯ

РОБОТИЗОВАНА ХІРУРГІЯ

Роботизована хірургія ґрунтується на використанні передових технологій для проведення мінімально інвазивних операцій. Медичний центр Acıbadem оснащений найновішою системою роботизованої хірургії Da Vinci Xi.

Що таке роботизована хірургія?

В останні роки завдяки роботизованим технологіям малоінвазивна хірургія вийшла на новий рівень. «Мінімально інвазивний» означає менші розрізи в порівнянні з традиційною відкритою операцією. Зазвичай проводяться лапароскопічні втручання, коли хірурги використовують крихітні інструменти та мініатюрну камеру, що вводиться в тіло через невеликі розрізи. Роботизована хірургія йде ще далі: у цьому випадку маленькі інструменти кріпляться до роботизованих рук. Це забезпечує ширший діапазон рухів та вищу точність порівняно з людською рукою. Попри поширену думку, роботизована хірургія насправді не виконується самостійно роботом. Всі рухи техніки контролюються хірургом, який сидить за консоллю і спостерігає за ходом операції на моніторі високої чіткості. Таким чином, навички та досвід хірурга мають вирішальне значення для отримання відмінних результатів.

Переваги роботизованої хірургії

Операція за допомогою робота приносить значні переваги як хірургу, так і пацієнту:

 • Висока точність роботизованої установки гарантована за рахунок відсутності природного тремору рук людини.
 • Чудова візуалізація операційного поля завдяки тривимірним зображенням із великим збільшенням.
 • Можливість роботи на важкодоступних, невеликих та вузьких ділянках.
 • Менші розрізи, менший біль та менша крововтрата, що призводить до швидшого одужання пацієнта.

Однак цей вид операції не завжди є найкращим вибором. Обговорити необхідність проведення роботизованої хірургії краще зі своїм лікарем, щоб визначити, чи підходить у конкретному випадку цей вид терапії.

Типи роботизованої хірургії

Удосконалені роботизовані системи дозволяють спеціально навченим хірургам виконувати різні малоінвазивні процедури по всьому тілу. Підтипи роботизованої хірургії включають:

 • Роботизована хірургія серця
 • Роботизована гінекологічна хірургія
 • Роботизована хірургія нирок
 • Роботизована хірургія товстої кишки
 • Роботизована хірургія ожиріння
 • Роботизована хірургія простати
 • Роботизована хірургія голови, шиї та ін.

Крім того, існують різні види технологій роботизованої хірургії. В даний час хірургічна система Da Vinci найбільше широко використовується в усьому світі. Acıbadem використовує Da Vinci Xi – найновішу і найпотужнішу роботизовану систему, доступну на сьогоднішній день.

Роботизована хірургія при серцево-судинних захворюваннях

Роботизована хірургія усуває необхідність операції на відкритому серці. Замість розтину грудної клітки хірург отримує доступ через крихітні розрізи. Метод більш комфортний для пацієнта та скорочує час відновлення. Майже всі процедури серцево-судинної хірургії можуть бути виконані за допомогою мінімально інвазивної роботизованої хірургії. До них відносяться:

 • Ремонт та заміна клапана, включаючи транскатетерну імплантацію аортального клапана.
 • Роботизоване шунтування.
 • Лікування порушення ритму.
 • Реконструкція дефектів та патологічних отворів.
 • Проблеми у правому чи лівому передсерді.

Роботизована хірургія допомагає пацієнтам, які перенесли кілька операцій на серці. Проведення відкритої операції у таких пацієнтів за наявності проблеми із серцевим клапаном дуже ризиковане, оскільки це може зашкодити серцю під час розтину грудини. У Acıbadem таких пацієнтів, як і раніше, можна оперувати за допомогою роботизованої системи Da Vinci. Попереднє місце операції залишається недоторканим, і доступ до цієї області досягається через невеликий розріз пахвою розміром 3-4 сантиметри. Крім того, роботизована операція на серці може бути виконана на працюючому серці. Це означає, що можна уникнути зупинки серцевої діяльності та її порушення надалі. Операція займає менше часу, ніж звичайна, і зводить до мінімуму ризик інфекцій, кровотеч та переливань крові.

Роботизовані технології у загальній хірургії

Загальна хірургія проводить лікування захворювань черевної порожнини та травного тракту, включаючи шлунок, печінку, підшлункову залозу, жовчний міхур та кишечник. Більшість із них можна лікувати малоінвазивними способами. Da Vinci використовують для лікування цілого ряду патологій, таких як грижі, ожиріння, колоректальний рак або запальні захворювання кишок.

 • Роботизована колоректальна хірургія. Роботизована хірургія Da Vinci використовується для малоінвазивного лікування багатьох захворювань прямої кишки, включаючи колоректальний рак, дивертикули та запальні захворювання кишечника. Також у ході проведення ректальної хірургії забезпечується захист нервів, що прилягають до операційної ділянки.
 • Роботизована баріатрична хірургія. Використання Da Vinci полегшує хірургічну операцію, що застосовується до пацієнтів з ожирінням, та скорочує час відновлення. Серед операцій при ожирінні, проведених за допомогою Da Vinci, перше місце займає шунтування шлунка. Цей метод також вважається золотим стандартом у лікуванні ожиріння. Він не тільки дозволяє зменшити обсяг шлунка, але також деактивує певну частину кишечника і, отже, знижує кількість їжі, що всмоктується.

Роботизована хірургія у гінекології

Для деяких жінок роботизовані процедури можуть стати ефективною альтернативою відкритим порожнинним операціям. Різні стани, такі як ендометріоз, біль у животі та тазі, міома матки, аномальна кровотеча, пролапс тазових органів або гінекологічний рак, впливають на репродуктивну систему і для їх усунення може знадобитися операція. Роботизована хірургія зазвичай використовується:

 • для лікування раку ендометрію, шийки матки та яєчників;
 • проведення роботизованої гістеректомії (видалення матки);
 • виконання міомектомії (видалення міоми);
 • корекції опущення піхви або матки (сакрокольпогістеропексія);
 • для проведення операції на фалопієвих трубах.

Передові процедури, такі як лапароскопічна або роботизована хірургія, що виконуються досвідченими бригадами хірургів в Acıbadem, допомагають зберегти нервові закінчення в області геніталій, а отже, не порушують статеве життя пацієнта та функцію сечовипускання після операції.

Роботизована хірургія в урології

Серед областей, де широко використовуються роботизовані хірургічні системи, на першому місці стоїть урологія. Ця медична спеціальність лікує захворювання сечовивідних шляхів та репродуктивної системи у чоловіків. Хірурги-урологи використовують Da Vinci для усунення закупорки нирок за допомогою пієлопластики, лікування раку нирки за допомогою роботизованої часткової нефректомії (видалення частини нирки) або усунення раку передміхурової залози за допомогою радикальної простатектомії (видалення передміхурової залози).

У той час як традиційна хірургія простати включає довгий розріз черевної порожнини від пупка до лобкової кістки, роботизована простатектомія є мінімально інвазивною процедурою з використанням крихітних розрізів. Це дозволяє хірургу зберегти тонкі структури навколо передміхурової залози. На додаток до більш короткого перебування у стаціонарі та більш швидкого одужання роботизована хірургія Da Vinci дає найкращі результати з точки зору контролю сечовипускання та еректильної функції порівняно з традиційними операціями.

Роботизована хірургія в Acıbadem

В Acıbadem працюють одні з провідних фахівців у галузі роботизованої хірургії на території Туреччини. У нашому медичному центрі є:

 • Найновіша система роботизованої хірургії Da Vinci Xi.
 • Висококваліфіковані та досвідчені лікарі.
 • Широкий спектр застосування процедур роботизованої хірургії.
 • Мультидисциплінарний підхід для досягнення найкращих результатів.

Також ми пропонуємо першокласний сервіс для іноземних пацієнтів від всесвітньо відомого бренду у сфері охорони здоров’я.

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук