РОБОТИЗОВАНА РЕАБІЛІТАЦІЙНА ТЕРАПІЯ - Acıbadem Healthcare Services
РОБОТИЗОВАНА РЕАБІЛІТАЦІЙНА ТЕРАПІЯ

РОБОТИЗОВАНА РЕАБІЛІТАЦІЙНА ТЕРАПІЯ

Роботизована реабілітація світового рівня в Acibadem

Захворювання м’язової, скелетної та нервової систем, спричинені народженням або травмою, можуть викликати біль та дисфункції, що обмежують рухи людей. Хоча більшість із них намагаються лікувати за допомогою ліків та фізичних вправ, технології стали надією для пацієнтів, які стали нездатними вести свою звичну повсякденну діяльність. На додаток до класичної фізіотерапії та реабілітації, роботизовані системи реабілітації, пропоновані технологіями, що розвиваються, тепер сприяють тому, щоб люди поверталися до життя.

Класичні фізіотерапевтичні та реабілітаційні процедури включають набір програм вправ, які зміцнюють м’язову силу та структуру кісток. Спроба відновити колишню силу м’язів насправді є спробою запобігти регресу існуючої стимуляції нервів. Однак деякі пацієнти не можуть рухати м’язами через травму чи хворобу, а якщо і рухають, то не можуть використовувати свої органи належним чином. Для того щоб хворі повернули собі колишні функції, необхідно активувати нервові клітини, що мовчать, які ще не втратили свою функцію. Можливості, які пропонують сучасні технології для пацієнтів, обмежених у русі, — це роботизовані реабілітаційні системи.

Роботизовані системи реабілітації

Роботизовані реабілітаційні системи – це пристрої, які допомагають людям діагностувати та лікувати захворювання опорно-рухового апарату та нервової системи. Вони здійснюють зменшення порушень, що виникають, і поліпшення функцій за рахунок запобігання або лікування ускладнень.

Роботизована реабілітація забезпечує інтенсивну та комплексну нейрореабілітацію пацієнтів у процесі фізіотерапії. Це позитивно впливає на реорганізацію нервової системи, допомагаючи пацієнтові відновити функціональні можливості на максимально високому рівні.

Роботизована реабілітація охоплює реабілітацію та лікування багатьох різних неврологічних та ортопедичних захворювань. Нижче наведено список деяких захворювань, з якими ми стикаємося найчастіше та послуги реабілітації яких ми надаємо:

  • Інсульт (параліч)
  • Травматичне пошкодження мозку
  • Параліч через пухлину головного мозку
  • Пошкодження спинного мозку
  • Хвороба Паркінсона
  • Розсіяний склероз (РС)
  • Дитячий церебральний параліч
  • Порушення ходи та рівноваги у літніх пацієнтів
  • Пошкодження нервів
  • Після ортопедичних операцій

Нещодавні наукові дослідження показують існування резервних клітин у мозку і нові завдання можна вивчити, переформувавши їх за допомогою гарної програми реабілітації. Починати комплексну програму лікувальної фізкультури та реабілітації необхідно відразу після захворювання/травми, щоб пацієнти повернулися до нормального здорового способу життя, а пошкоджений орган функціонував якнайшвидше. Включення роботизованої реабілітації до цього процесу фізіотерапії є важливим підходом, який підвищить ефективність лікування. Тому що в процесі роботизованої реабілітації до пацієнтів застосовується програма лікування, що включає новітні методи лікування та сучасні технології. Завдяки регульованим та програмованим реабілітаційним роботам розробляється індивідуальне лікування пацієнта. Наприклад, посилені ортези з керованими комп’ютером двигунами для підтримки руху суглобів у роботизованій системі реабілітації покращують діапазон рухів суглобів за рахунок зниження опору суглобів. Той факт, що рухи тіла пацієнта до візуальної мети, створеної у віртуальному середовищі, видно пацієнту, забезпечує більш чутливий зворотний зв’язок з пацієнтом, тим самим прискорюючи навчання мозку руху. Впровадження нових графічних інтерфейсів та більш екологічних сценаріїв, а також складніших завдань з когнітивної точки зору дозволяють активно залучати пацієнтів до фізичної та розумової діяльності під час роботизованої терапії, підтримуючи їхню мотивацію та бажання брати участь у лікуванні на високому рівні.

Роботизована реабілітація в ACIBADEM

Наші програми в галузі роботизованої реабілітації

  • Роботизоване тренування ходьбі
  • Роботизоване тренування кистей-рук
  • Роботизоване тренування рівноваги та координації
  • Працетерапія
  • Мова – мовна та ковтальна терапія
  • Аналіз ходи
  • Оцінка та лікування спастичності
  • Ін’єкції, що запобігають надмірній контрактурі

У нашому роботизованому реабілітаційному центрі в якості крокуючого робота є Lokomat Pro з дитячими ортезами, Armeo Spring в якості робота-тренер рук, апарат C-Mill VR+ з підтримкою ваги тіла і балансувальним костюмом.

Навчання ходьбі за допомогою роботів

У дітей та дорослих пацієнтів з повністю паралізованими або сильно ураженими ногами фізіологічне тренування ходьби можна проводити за допомогою системи підтримки ваги тіла та ортезів, що носяться, які можна відрегулювати спеціально для пацієнта.

Робот для реабілітації ходьби поєднує в собі технології та віртуальну реальність, щоб пацієнти могли знову ходити та відновлювати функцію ніг набагато швидше та точніше, ніж при використанні звичайних видів фізіотерапії.

Роботизована система піднімає пацієнта, а потім роботизовані ноги приводять пацієнта в рух за допомогою двигуна. При ходьбі пацієнт робить стільки зусиль, скільки може, а робот завершує те, що не може пацієнт. Точні вимірювання за допомогою датчиків на колінах та тазостегнових ортезах оцінюють зусилля пацієнта і відображають на моніторі реакцію кожного окремого тіла на конкретний рух.

Відповідно, змінюючи налаштування, та частина ходьби, яку пацієнт не може виконати самостійно, опрацьовується з дуже інтенсивним і повторюваним лікуванням завдяки роботі. Крім того, гейміфікація використовується для активної участі та мотивації пацієнта у лікуванні. Комп’ютерні ігри, в яких виконуються певні рухи, допомагають краще зосередитись, привертаючи увагу, або, іншими словами, стимулюється мозкова діяльність. Активуючи мозок, робот створює основу відновлення його клітин.

Робот для реабілітації верхніх кінцівок

Сприяє відновленню функцій у ураженій руці, передпліччі та зап’ястя у пацієнтів, які перенесли інсульт або мають порушення функцій рук. Це екзоскелет (зовнішній скелет), який підтримує руку пацієнта, зменшуючи її вагу і посилюючи активний рух руки в тривимірному просторі. З регульованою системою підвіски для верхньої кінцівки він дозволяє пацієнту активувати існуючу силу, діапазон рухів та функції координації, щоб розслабити руку пацієнта та виконувати вправи у захоплюючій ігровій формі з додатками віртуальної реальності.

Сучасне тренування ходи та рівноваги

Даний вид тренування затребуваний для відновлення ходи та рівноваги з використанням бігової доріжки із системою підтримки ваги тіла та механізмами аудіовізуального зворотного зв’язку, що імітує повсякденні життєві труднощі у віртуальній реальності. Допомагає неврологічним і ортопедичним хворим швидше відновити рухливість спільно з інтенсивним лікуванням, що повторюється. Метод використовується для оцінки та лікування рівноваги та дотримання ходи. Формування симетричного паттерну ходьби підтримується механізмами візуального зворотного зв’язку, такими як виступи на поверхні бігової доріжки.

Рекомендований час для проведення роботизованої реабілітації

Роботизовану реабілітацію можна розпочинати на будь-якій стадії захворювання. Однак встановлено, що у хворих, які почали лікування в ранні терміни, швидкість одужання збільшувалася, хворий був самостійнішим у повсякденній життєдіяльності, а постболісна дисфункція зберігалася меншою мірою. Роботизовану реабілітацію рекомендується розпочинати через 2-3 тижні, особливо після крововиливу у мозок. При травмах спинного мозку лікування можна розпочинати після того, як операційна зона стабілізується. При розсіяному склерозі, хворобі Паркінсона та м’язових захворюваннях лікування слід розпочинати, як тільки повсякденні функції хворого починають погіршуватися.

Основною метою лікування є відновлення здатності у пацієнтів, які втратили здатність до руху, або покращення здатності ходити у пацієнтів, які можуть пересуватися. Для застосування методу необхідною умовою є наявність принаймні однієї великої групи м’язів у ногах пацієнта, яка має сенсорний або моторний рух, хоча б невеликий.

Завдяки влаштуванню системи роботизованої ходьби з дитячими ортезами діти з порушенням функції ходьби внаслідок дитячого церебрального паралічу, черепно-мозкової травми або інших неврологічних захворювань можуть навчатися роботизованої ходьби. Спеціальні пристрої, розроблені для дітей, забезпечують комфорт та оптимальну сумісність для цих пацієнтів, дозволяючи досягти тих самих функціональних переваг, що й версія для дорослих.

Роботизований реабілітаційний центр у клініці Acıbadem Taksim включає спеціально розроблені системи підтримки ваги тіла, роботизовані пристрої та пристрої, які дозволяють віртуальній реальності допомагати розвивати різні функції тіла. Пристрої в центрі, створеному з використанням новітньої технологічної інфраструктури та досвідченого медичного персоналу мережі клінік Acıbadem, намагаються відновити втрачені функції за допомогою сучасних технологій, забезпечуючи багаторазове повторення певних рухів та/або функціональних завдань. Центр фізіотерапії та реабілітації клініки Acıbadem Taksim продовжує надавати всесвітньо відомі медичні послуги A-класу своїм пацієнтам не лише з Туреччини, а й з усього світу.

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук