ТЕХНОЛОГІЯ - Acıbadem
ЕКЗ (ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНЕ ЗАПЛІДНЕННЯ)

ЕКЗ (ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНЕ ЗАПЛІДНЕННЯ)

Що таке ЕКЗ?

Екстракорпоральне запліднення – це допоміжна репродуктивна техніка, яка допомагає парам із безпліддям зачати дитину. Процедура ЕКЗ складається з низки складних етапів і забезпечує найвищий відсоток успіху в порівнянні з іншими подібними операціями. Існують деякі фактори, які можуть збільшити чи зменшити шанси на зачаття. Вся процедура зазвичай триває більше місяця, а результат слід очікувати за два тижні.

Як працює ЕКЗ?

Кожен випадок лікування методом ЕКЗ є унікальним, але типовий перший прийом у Acıbadem виглядає приблизно так: спочатку Вас зустрічають на стійці реєстрації та проводять до лікаря для первинної консультації, потім медсестра допомагає Вам виконати рекомендовані лікарем процедури. Спеціалісти Центру міжнародних пацієнтів Acıbadem детально спланують кожен Ваш крок. Ви можете нам написати або зателефонувати в будь-який час, щоб отримати всю необхідну інформацію і задати питання, що Вас цікавить.

Симптоми безпліддя та кому підходить лікування методом ЕКЗ

За статистикою майже 15% усіх пар стикаються з безпліддям. На щастя, на сьогоднішній день ми маємо безліч інструментів, які сприяють зачаттю, і згодом ці інструменти вдосконалюються і допомагають досягти кращих результатів. Лікування методом ЕКЗ найбільше підходить жінкам з нерегулярними циклами овуляції, непрохідністю маткових труб, синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) та чоловікам з малою кількістю сперматозоїдів або сперматозоїдами неправильної форми.

Лікарі кажуть, що основна ознака безпліддя – відсутність вагітності протягом щонайменше 12 місяців при регулярних статевих актах. Найчастіше інших видимих симптомів немає. Рекомендується звертатися за медичною допомогою, якщо пара регулярно намагається зачати дитину протягом як мінімум одного року, якщо жінка молодша за 35 років; через 6 місяців, якщо жінці 35 років та більше; відразу після невдалого зачаття, якщо жінці більше 40 років.

Майже 40% всіх причин безпліддя пов’язані з проблемами жіночої репродуктивної системи, 40% — із проблемами чоловічої репродуктивної системи та 20% — із так званою «незрозумілою безплідністю». Показники, які не увійшли до цієї статистики, життєво важливі, оскільки основна причина визначає лікування та його ефективність. В Acıbadem застосовується всебічне тестування та обстеження для точного виявлення проблем репродуктивного здоров’я та розробки відповідних рішень. Непрохідність маткових труб, проблеми з овуляцією, ендометріоз, зрілий вік матері, низька кількість сперматозоїдів, низька рухливість сперматозоїдів, імунологічні фактори – все це може викликати розлади дітородної функції, і кожен із цих факторів потребує індивідуальних методів лікування.

Чому варто вибрати Acıbadem для лікування методом ЕКЗ?

З 1998 року Центри репродуктивної медицини та лікування безпліддя Acıbadem допомагають багатьом парам стати батьками. Щороку понад 15 000 сімей по всьому світу вибирають Acıbadem, щоб здійснити свої найпотаємніші мрії. Їхня довіра і наш багатий досвід — головна перевага. Якщо Ви розглядаєте можливість екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) у Туреччині, в Acıbadem пропонують комплексний підхід до цього питання.

На відміну від стандартних клінік ЕКЗ, наші Центри репродуктивної медицини та безпліддя надають усілякі послуги парам, які зіткнулися з розладами дітородної функції, забезпечують комплексний підхід видатних фахівців у всіх сучасних медичних напрямках, під всесвітньо визнаним брендом Acıbadem. У наших Центрах використовуються найсучасніші хірургічні методи лікування та застосовується індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Завдяки вдосконаленим лабораторним методам нам вдається досягти показників успіху, що перевищують середнє світове значення, якими ми пишаємося.

Формула успіху ЕКЗ складається з трьох показників:

 • Лікарі, які проводять репродуктивне лікування, їх навички, знання та досвід;
 • Пара, яка бажає зачати дитину, їх фізичні та емоційні особливості;
 • Передова лабораторія ЕКЗ, де кожен день за допомогою висококваліфікованих ембріологів, біологів та інших відданих своїй справі співробітників підтримується та вирощується диво – нове життя.

У Центрах репродуктивної медицини та лікування безпліддя Acıbadem ми безперервно інвестуємо у новітні технології та обладнання світового рівня, щоб ще більше підвищити ефективність лікування безпліддя. Навряд чи існують новинки у галузі репродуктивної медицини, які ще не використовуються у наших лабораторіях ембріології та генетики. З нами працюють висококваліфіковані лікарі, кожен з яких є професіоналом у своїй галузі, робить внесок у дослідження та прагне до досконалості. Наші пацієнти з безпліддям мають можливість обрати фахівця, якому вони довіряють, залежно від конкретного випадку та особистих уподобань.

Інші переваги:

 • Показники успіху вищі за середньосвітові за всіма віковими групами;
 • Доступні ціни на високоякісне обслуговування;
 • Обслуговування рідною мовою та дружня атмосфера, в якій мрії стають реальністю.

Поряд із усіма доступними та ефективними методами лікування безпліддя Центри репродуктивної медицини та безпліддя Acıbadem застосовують інноваційні методи з багатообіцяючими результатами. Нижче наведено лише деякі з них:

 • Лікування стовбуровими клітинами та ЗТП (збагачена тромбоцитами плазма): зі збільшенням можливості стати матір’ю у більш зрілому віці, репродуктивний потенціал жінки починає стрімко знижуватися після 35 років. І хоча для матері повернути час неможливо, методи лікування стовбуровими клітинами і ЗТП можуть використовуватися для регенерації та реактивації функцій організму. Застосування ОТП може використовуватися при ЕКО у двох цілях: для покращення якості ендометрію (внутрішня слизова оболонка матки) та підвищення шансів на успішну імплантацію або для збільшення потенціалу яєчників у жінок з низьким оваріальним резервом або з ранньою менопаузою. В Acıbadem терапія ОТП застосовується відповідно до спеціально розроблених протоколів, забезпечуючи перспективні результати наукових досліджень, про які вже повідомляється на міжнародному рівні. У більшості пацієнтів спостерігається підвищення можливості природного зачаття та покращення якості ооцитів.
 • Імунологічне лікування безпліддя: багаторазові невдалі імплантації або викидні у пар з ембріонами гарної якості іноді можуть бути наслідком імунної відповіді організму жінки. Людське тіло природним чином бореться з чужорідними антигенами, і в окремих випадках воно може помилково розпізнавати ембріон як ворога і відкидати його. В Acıbadem успішно проводиться імуносупресія.

Лікування безпліддя: ВМІ та ЕКЗ

Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) та екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – два основні методи лікування безпліддя, які використовуються для настання вагітності. ВМІ ближче до природного зачаття: сперма від партнера-чоловіка обробляється в лабораторії та вводиться безпосередньо в матку жінки під час овуляції. Цей тип допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) забезпечує високу концентрацію високоякісних сперматозоїдів, які містяться поряд з яйцеклітиною. Є підстави думати, що це збільшує ймовірність зачаття у пар молодшого віку, за наявності несуттєвих проблем чоловічої репродуктивної системи або в деяких випадках «нез’ясованого безпліддя».

Метод ЕКЗ – це процес запліднення поза організмом, в ембріологічній лабораторії. Залежно від основної причини безпліддя при ЕКЗ можуть використовуватись деякі додаткові методи. Вони включають:

 • Мікроін’єкція (ІКСІ) – сперматозоїд вводиться безпосередньо в яйцеклітину за допомогою спеціального мікроскопа;
 • П’єзо-ІКСІ – новий метод запліднення слабких ооцитів;
 • Мікрочіп – дозволяє відбирати сперматозоїди з найбільшим потенціалом до запліднення;
 • PESA/MESA/TESE/Micro-TESE – хірургічне вилучення сперми з яєчок;
 • Ін’єкція круглих сперматид (ІКС) – активує сперматозоїди за допомогою електричної стимуляції, що використовується для пацієнтів з азооспермією;
 • Методи мікроманіпуляції (допоміжний хетчінг, спостереження за ембріонами через фрагменти);
 • Спільне культивування ендометрію – використовується для покращення якості та імплантації ембріонів;
 • Тест стану імплантаційної готовності (ERA) – діагностує стан імплантаційної готовності ендометрію під час імплантаційного вікна;
 • Передімплантаційна генетична діагностика (ПГД) – дозволяє перевірити хромосоми (генетичний матеріал) ембріонів на наявність аномалій;
 • Кріоконсервація (заморожування) сперми, ооцитів та ембріонів – забезпечує їх безпечне зберігання для використання у майбутньому;
 • Омолодження яєчників за допомогою PRP (багата тромбоцитами плазма) – застосовується для збільшення потенціалу та резерву яєчників при проведенні ЕКЗ та ін.

Процедура ЕКЗ

Процедура ЕКЗ складається з п’яти основних етапів. По-перше, ми збільшуємо кількість яйцеклітин. Жінкам роблять ін’єкцію, яка стимулює збільшення вироблення яйцеклітин у яєчниках порівняно із звичайним природним циклом. Другий етап – відстеження прогресу та дозрівання ооцитів. Для перевірки розвитку яйцеклітин проводиться ультразвукове сканування, а для їхнього дозрівання використовуються спеціальні ліки. Коли фолікули досягають зрілого розміру (17 або 18 мм), вводиться ін’єкція ХГЛ, що призводить до остаточного розвитку та дозрівання яйцеклітин. Третій етап – збирання яйцеклітин з яєчників – виконується під контролем УЗД. Лікар використовує тонку голку для вилучення яйцеклітин із яєчника через стінку піхви. Процедура безболісна проводиться під легким наркозом. Четвертий етап ЕКЗ – запліднення яйцеклітин у лабораторії. Сперму можна змішати з яйцеклітиною для запліднення (так зване звичайне запліднення – стандартна процедура ЕКЗ), або можна ввести безпосередньо в кожну зрілу яйцеклітину один відібраний сперматозоїд (інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїдів або ІКСІ). Запліднені яйцеклітини (ембріони) зазвичай ростуть і розвиваються протягом 3 або 5 днів. Через 5 днів ембріон досягає стадії бластоцисти. Потім, як правило, в матку обережно переносять 1 або 2 ембріони з найкращою якістю та ступенем розвитку. Для перенесення ембріонів використовується невеликий стерильний гнучкий катетер. Це найважливіший етап процедури ЕКЗ. Щоб оцінити результат лікування, необхідно почекати 2 тижні та зробити тест на вагітність.

У середньому цикл ЕКЗ зазвичай займає 15-25 днів:

 • Етап 1. Початок циклу: 1 день;
 • Етап 2. Стимуляція яєчників чи фолікулів: 8-12 днів;
 • Етап 3. Вилучення яйцеклітини: 1 день;
 • Етап 4. Розвиток ембріона: 3-5 днів;
 • Етап 5. Трансплантація ембріонів.

Показники успішності ЕКЗ

Успішність лікування методом ЕКЗ залежить від багатьох факторів. На ймовірність успіху найбільше впливають вік жінки та причини безпліддя у парі. Після первинного огляду пару проінформують про шанси на зачаття і чи вони підходять для лікування методом ЕКЗ. Оскільки вік дуже впливає на процес ЕКЗ, у пар від 26 до 30 років показники успішності значно вищі, з роками вони знижуються. Показник успіху для пар старше 40 років у Acıbadem, як і раніше, становить 40%, тоді як стандартний показник успіху в цій віковій групі в деяких випадках може досягати всього 20-25%.

Ризики та безпека ЕКЗ

Хоча лікування ЕКЗ зазвичай не несе жодних ризиків, у деяких випадках воно може призвести до небажаних наслідків. Найсерйозніше їх – синдром гиперстимуляции яєчників – реакція на ліки від безпліддя. Також до можливих наслідків відносять позаматкову вагітність, вроджені дефекти (у поодиноких випадках) і, нарешті, багатоплідну вагітність (народження двійні, трійні та більше).

Вартість лікування методом ЕКЗ

Вартість стандартного лікування ЕКЗ може коливатися від 10 000 до 15 000 доларів США (крім додаткових витрат на ліки, які можуть перевищити 3 000 доларів). Після першого циклу лікування парам можуть знадобитися наступні цикли ЕКЗ для досягнення зачаття. І тут кожен додатковий цикл ЕКЗ може коштувати близько 7000 доларів.

Лікування ЕКЗ за кордоном

У міру зростання вартості ЕКЗ дедалі більше пар схиляються проходити цю процедуру за кордоном. Щоб вибрати країну для проходження безпечного та ефективного лікування методом ЕКЗ, необхідно провести глибоке дослідження та ретельно спланувати поїздку.

Навіщо їхати до Туреччини для ЕКЗ

Туреччина – одна з країн, що найбільш швидко розвиваються, у сфері медичного туризму. Завдяки своїй природній красі, конкурентоспроможним цінам у всіх галузях та висококваліфікованим медичним фахівцям Туреччина – ідеальний варіант для пар, які хочуть отримати лікування із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, включаючи ЕКЗ.

ЕКЗ у Туреччині

Ціни на лікування ЕКЗ значно нижчі порівняно з ЄС та США. Без урахування витрат на візу та поїздки, вартість яких зазвичай також дуже низькі порівняно з іншими країнами, лікування ЕКЗ у Туреччині в середньому коштує близько 2500 доларів.

Вартість лікування ЕКЗ в Туреччині

Ціни на лікування ЕКЗ значно нижчі порівняно з ЄС та США. Без урахування витрат на візу та поїздки, вартість яких зазвичай також дуже низькі порівняно з іншими країнами, лікування ЕКЗ у Туреччині в середньому коштує близько 2500 доларів.

П: Чи можу я ходити, займатися спортом, подорожувати чи працювати відразу після трансплантації ембріона?

В: Після трансплантації ембріона помірна фізична діяльність не заборонена, і все ж таки Вам краще залишатися в спокої і розслабитися протягом декількох днів. У найближчі тижні перевагу слід віддавати ходьбі та уникати бігу, уникати підняття тяжкості або стрибків. Подорож і робота дозволені, але якщо ви не плануєте підкорити Еверест.

П: Як я можу збільшити свої шанси на успіх?

В: Ваше фізичне та емоційне здоров’я має велике значення під час проведення ЕКЗ. Безумовно, здоровий та комфортний спосіб життя сприятиме успіху. Куріння суворо заборонено. Крім того, рекомендується збалансована дієта зі зниженим споживанням вуглеводів. Корисно вживати в їжу продукти, багаті на антиоксиданти. Антиоксиданти містяться в більшості рослинних продуктів, але найбагатшими джерелами є ожина, чорниця, полуниця, гранат, зелений чай, капуста, шпинат, бобові (горох, квасоля тощо), горіхи, насіння та спеції.

П: Наскільки ЕКО може збільшити шанси на двійню чи трійню?

В: Як правило, при трансплантації більше одного ембріона існує можливість багатоплідної вагітності. В Acıbadem ми віддаємо перевагу трансплантації одного ембріона, щоб уникнути ризику ускладнень та забезпечити здорову вагітність. Трансплантація двох ембріонів здійснюється залежно від багатьох прогностичних факторів, включаючи вік пацієнта, якість ембріонів та ін. Також існує можливість вагітності близнюками після ЕКЗ навіть при трансплантації одного ембріона, оскільки одна яйцеклітина може розділитися та утворити дві зиготи. Ви можете обговорити з лікарем усі ваші уподобання перед процедурою ЕКЗ.

П: Чи є побічні ефекти?

В: Кожна людина є індивідуальною, тому неможливо передбачити реакцію вашого тіла. Втома, емоційна напруга та перепади настрою – це найпоширеніші скарги, пов’язані з ЕКЗ. У обмеженої кількості пацієнтів може спостерігатись синдром гіперстимуляції яєчників (СГЯ). Зазвичай це супроводжується легкими симптомами, такими як втрата апетиту, нудота, діарея та відчуття здуття живота. Якщо Ви відчуваєте такі симптоми, негайно повідомите про це лікаря. СГЯ вимагає правильного підходу, оскільки у поодиноких випадках можливі серйозні ускладнення. Однак завдяки сучасним варіантам лікування ризик становить менше ніж 1%.

П: Скільки днів мені потрібно залишатися у Туреччині для лікування?

В: Незважаючи на те, що вся процедура ЕКЗ займає до чотирьох тижнів, після першого прийому Вам слід регулярно відвідувати лікаря в середньому від 7 до 16 днів до трансплантації ембріона. Команда по роботі з міжнародними пацієнтами пояснить Вам усі організаційні питання та логістику для забезпечення безпечного та комфортного перебування.

П: Чи мій партнер-чоловік весь час перебуває зі мною в Туреччині?

В: Нам необхідно зустрітися з Вашим партнером під час першої консультації, щоб лікар призначив аналізи та режим лікування за Вашим конкретним випадком для всебічної оцінки дітородної функції. Його присутність може знадобитися пізніше, залежно від запланованих аналізів та процедур. В цілому, Вашому партнеру завжди раді, але Ви самі вирішуєте питання про його присутність залежно від комфорту, переваг та можливостей.

П: Які мої шанси на успішну вагітність при ЕКЗ?

В: Показники успіху ЕКЗ залежать від різних факторів, включаючи історію хвороби, результати аналізів, вік та причину безпліддя. Відсоток успішних процедур становить близько 60% віком до 35 років. При досягненні 40-42 років відсоток падає до 20-25%. Ви можете детально обговорити можливі варіанти зі своїм лікарем.

П: Які причини невдалого ЕКЗ?

В: На жаль, деякі спроби ЕКЗ невдалі. Це може бути пов’язане з якістю ембріонів, проблемами з імплантацією, імунітетом та ін. Аналіз основної причини невдачі допоможе у розробці подальшої тактики. Ви можете обговорити з лікарями-репродуктологами Ваші попередні спроби ЕКЗ та способи досягнення успішних результатів.

П: Якщо вагітність не вдалася, коли ми можемо спробувати ще раз?

В: Зазвичай ми рекомендуємо почекати принаймні два місяці до наступного ЕКЗ. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем для отримання конкретних рекомендацій щодо Вашого випадку.

П: Які подальші дії при позитивному тесті на вагітність після ЕКЗ?

В: Після лікування безпліддя ви можете провести тест на рівень ХГЛ через 2 тижні після трансплантації ембріона. Другий тест слід зробити за 48 годин. Серцебиття зазвичай можна визначити на 6-му тижні вагітності. Якщо Ваша вагітність досягла такого терміну, розслабтеся та покладіться на природу. Вам потрібно буде повідомити свого акушера про зачаття за допомогою ЕКЗ, оскільки Ви перебуватимете під більш пильним наглядом, ніж при природному зачатті. Бажаємо Вам щасливої та здорової вагітності!


Історії пацієнтів на цю тему

ЗІЯДІ ХІКМАТОВА / ЕКЗ / УЗБЕКИСТАН
ЗІЯДІ ХІКМАТОВА / ЕКЗ / УЗБЕКИСТАН

ВЕЛИКА І ЩАСЛИВА СІМ’Я Слово «щастя» у багатьох людей асоціюється з численною сім’єю. Так було і з пані Зіяді Хікматовою та її чоловіком із Узбекистану. Казка про пана та пані Хікматових почалася 11 років тому. Коли 33-річна Зіяде народила свою першу дитину в 2001 році, вона також отримала неприємну новину про те, що вона ніколи […] Читати далі

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук