Неврологія та нейрохірургія - Acıbadem
НЕВРОЛОГІЯ І НЕЙРОХІРУРГІЯ

НЕВРОЛОГІЯ І НЕЙРОХІРУРГІЯ

Відділення неврології та нейрохірургії в клініках ACIBADEM в Туреччині пропонують передові методи лікування захворювань головного мозку, хребта та нервової системи.

Що таке неврологія?

Неврологія – розділ медицини, що займається різноманітними захворюваннями нервової системи. Вони можуть вражати центральну нервову систему (головний і спинний мозок) або периферичну нервову систему (нерви, що йдуть до всіх частин тіла). Вважається, що 1 з 6 осіб страждає на неврологічне розлади. Лікар, який спеціалізується на неврологічних захворюваннях, називається невролог. Фахівці-неврологи навчені діагностувати та лікувати такі стани, як мігрень, інсульт, епілепсія, ушкодження нервів, гідроцефалія, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, пухлини головного мозку, пухлини спинного мозку та багато інших. Діагности ка та лікування неврологічних розладів часто потребують досвіду різних медичних фахівців. Комплексні неврологічні центри, такі як ACIBADEM, можуть запропонувати міждисциплінарний підхід з фахівцями в галузі неврології, радіології, інтервенційної радіології, онкології, ортопедії, фізіотерапії та нейрохірургії в одному місці.

Що таке нейрохірургія?

Неврологічна хірургія або скорочено нейрохірургія включає оперативне лікування неврологічних станів. В той час як фахівці з неврології можуть використовувати ліки та безопераційні процедури, нейрохірурги можуть запропонувати як хірургічні, так і нехірургічні рішення. В передових неврологічних клініках нейрохірургам часто допомагають високотехнологічні пристрої для інтраопераційної візуалізації та нейровізуалізації, щоб підвищити показники успіху та безпеку пацієнтів.

Симптоми неврологічних розладів

Існує понад 600 неврологічних розладів, які можуть виявлятися різними ознаками та симптомами. Мовлення, рухи, дихання або розумові здібності можуть бути порушені, залежно від конкретного стану та частин тіла, до яких воно залучено.

Однак найпоширенішими симптомами захворювань нервової системи є:

  • Постійний або сильний головний біль
  • Неспровоковані судоми або тремор
  • Мовленнєві порушення чи невиразне мовлення
  • Руховий розлад, повільні чи незграбні рухи, атаксія
  • Ригідність м’язів, слабкість або втрата сили
  • Біль у спині, що іррадіює в ступні, пальці ніг або інші частини тіла
  • Втрата зору, розмитість або двоїння в очах
  • Оніміння або поколювання в будь-якій частині тіла
  • Незрозуміла нудота або блювання
  • Втрата пам’яті, сплутаність свідомості та порушення когнітивних здібностей
  • Проблема балансу або відсутність координації
  • Зміни в поведінці, труднощі в повсякденній діяльності

Ці симптоми також можуть вказувати на інші стани, але якщо ви відчуваєте будь-які з них, негайно зверніться до лікаря. Неврологічний огляд та додаткові тести можуть допомогти у своєчасній діагностиці.

Неврологічні стани

  Неврологічні розлади можуть бути викликані різними причинами, такими як травма головного мозку або хребта, дефектні гени (хвороба Гентінгтона), інфекції (менінгіт) або дегенеративні зміни (хвороба Альцгеймера). Одні з них зустрічаються часто (мігрень), інші зустрічаються рідко (синдром Гийена-Барре). Далі описані деякі стани, які часто зустрічаються в практиці ACIBADEM:

Пухлини головного мозку

Вони можуть починатися у самому головному мозку (первинна пухлина головного мозку) або мігрувати з пухлини, розташованої в іншій частині тіла (вторинна пухлина головного мозку). Первинні пухлини головного мозку зазвичай називають типом уражених клітин: гліоми, менінгіоми, невриноми слухового нерва, аденоми гіпофіза, тощо. Існує більше 120 типів пухлин головного мозку, і не всі вони є злоякісними. Вони поділяються на 1-4 ступені,  залежно від того, наскільки пухлинні клітини відрізняються від здорових. Пухлини 1 та 2 ступеня доброякісні, пухлини 3 та 4 ступеня злоякісні.

  • Доброякісні пухлини головного мозку. Зазвичай вони ростуть повільно і не поширюються на інші ділянки. Однак доброякісні пухлини головного мозку також можуть викликати симптоми, стискаючи навколишні тканини. Менінгіома є найпоширенішим типом пухлини головного мозку та у більшості випадків є доброякісною. Іншими прикладами доброякісних пухлин є краніофарингіоми, шванноми,  гемангіобластоми та гліоми низького ступеня злоякісності. Хоча рідко деякі доброякісні пухлини можуть трансформуватися в злоякісні.
  • Злоякісні пухлини головного мозку. Швидше за все, вони швидко зростатимуть і поширюватимуться. Астроцитоми, олігодендрогліоми, гліобластоми є найпоширенішими видами злоякісних пухлин головного мозку. Мультиформна гліобластома – це швидкозростаючий і агресивний тип, який проникає в навколишні тканини.
  • Пухлини гіпофіза. Вони походять із гіпофіза, який відповідає за викид гормонів в організм. Пухлини гіпофіза класифікують як доброякісні аденоми гіпофіза та злоякісні карциноми гіпофіза.

Симптоми пухлини головного мозку є однаковими для всіх типів. Найчастішим симптомом є головний біль, викликаний підвищенням внутрішньочерепного тиску.  У деяких пацієнтів може спостерігатись блювота або судоми. Залежно від розміру та розташування пухлини можуть спостерігатися деякі локальні симптоми, такі як геміпарез, одностороння слабкість, порушення зору, проблеми з рівновагою, психічні та поведінкові зміни. Якщо підозрюється рак головного мозку, неврологічне обстеження та різні методи візуалізації допомагають діагностувати цей стан. МРТ дозволяє досвідченим лікарям не тільки побачити пухлину, але й оцінити її тип, доброякісність чи злоякісність із точністю 92-93%.

Епілепсія та судоми

Епілепсія – це неврологічне розлад, що характеризується аномальною активністю головного мозку, що викликає неспровоковані напади. Існують різні типи нападів епілепсії, що варіюються від порожнього погляду протягом кількох секунд до спазмів та судомних рухів у всьому тілі. Їх можна класифікувати як осередкові або генералізовані, залежно від того, чи походять вони з однієї або кількох областей мозку. Надійний діагноз ґрунтується на докладному анамнезі пацієнта, нападах та закономірностях їх виникнення з подальшим проведенням різноманітних діагностичних тестів. Вони можуть містити ЕЕГ (електроенцефалографію), МРТ черепа (магнітно-резонансну томографію), ПЕТ, ОФЕКТ та нейропсихологічну оцінку.

Хвороба Паркінсона

Хвороба Паркінсона (ХП) – прогресуюче дегенеративне захворювання центральної нервової системи. Це спричинено втратою нервових клітин головного мозку, які виробляють нейротрансмітер, який називають дофаміном. . Симптоми хвороби Паркінсона можуть містити тремор, повільні рухи, ригідність м’язів, проблеми з балансом, координацією та поставою. Пацієнти також можуть відчувати порушення сну та мовлення, зміни почерку, труднощі з прийомом їжі, когнітивні та психічні порушення. Симптоми хвороби Паркінсона негативно впливають на якість життя. На пізніх стадіях пацієнтам може знадобитися постійна допомога у повсякденному житті.

Цереброваскулярні захворювання

Цереброваскулярні захворювання включають широкий спектр порушень, пов’язаних із кровоносними судинами та кровотоком у головному мозку. Циркуляція крові може бути ускладнена звуженням судин (стенозом) або блокована тромбами. Коли подання кисню до мозку припиняється, це може призвести до пошкодження головного мозку та інсульту. У відділенні неврології та нейрохірургії ACIBADEM лікують усі види цереброваскулярних захворювань, у тому числі:

  • Церебральні аневризми. Аневризм є слабке, тонке місце у кровоносній судині в головному мозку. Розрив може спричинити небезпечну для життя кровотечу (крововиливи).
  • Артеріовенозна мальформація (АВМ). АВМ являє собою групу аномально заплутаних судин головного мозку. Якщо їх не лікувати, вони можуть збільшитися та порватись.
  • Кавернозні мальформації. . Церебральна кавернозна мальформація є утворенням аномальних кровоносних судин у головному мозку, які можуть протікати або кровоточити.

Грижа міжхребетного диска

Спинні диски є подушками, що поглинають тиск між хребцями, які утворюють хребет. Здорові диски, що складаються з хрящів і сполучної тканини, між хребцями можуть втрачати гнучкість, зношуватися. Дегенерація може бути викликана старінням, малорухливим способом життя, підняттям тяжкості, травмами та нещасними випадками. Згодом міжхребцеві диски можуть видавлюватися або випинатися, що призводить до грижі диска або протрузування диска. Крім того, грижа міжхребцевого диска може дратувати або здавлювати деякі нервові коріння, викликаючи біль у спині або біль, що починається в шиї і поширюється на руки або ноги. Людина починає відчувати оніміння, слабкість, втрату чутливості та порушення моторики в частинах тіла, пов’язаних із ураженими нервами. Грижа може виникнути у будь-якому відділі хребта. Найчастіше вона розвивається в області шиї (грижа шийного диска) або нижньої частини спини (грижа поперекового диска).

МРТ є методом діагностики грижі міжхребцевого диска, що найчастіше використовується, поряд з комп’ютерною томографією для кращої якості зображення. Остаточний діагноз у тому, уражені нерви чи ні, ставиться з допомогою електроміографії (ЭМГ).

Невралгія трійчастого нерва

Невралгія трійчастого нерва проявляється епізодами раптового та сильного лицьового болю. Хворі нерідко порівнюють його з ударом струмом. Виникає через стиснення трійчастого нерва і може відчуватися на різних ділянках обличчя. Біль при невралгії трійчастого нерва може тривати секунди і з часом посилюватись. Знеболюючі зазвичай не допомагають. . Варіанти лікування можуть включати ліки, хірургічне втручання та радіохірургію «Гамма-ніж».

Нейрохірургічні процедури

Нейрохірургія хребта та головного мозку потребує найвищого рівня точності. Тому пацієнтів слід направляти до медичних центрів із доведеною успішною практикою, досвідченими медичними бригадами та передовими технологіями для досягнення найкращих результатів. В ACIBADEM працюють одні з найкращих нейрохірургів у Туреччині, що спеціалізуються на таких піддисциплінах, як хірургія хребта, нейроонкологія, нейроваскулярна хірургія та функціональна нейрохірургія. Їм допомагають новітні технології, у тому числі інтраопераційний пристрій МРТ для отримання зображень у реальному часі під час операції, система нейронної навігації для запобігання пошкодженню нервів та гамма-ніж ICON для радіохірургії. . Хірургія основи черепа успішно проводиться при пухлинах головного мозку, таких як менінгіоми, хордоми, шванноми, та судинних мальформаціях основи черепа, таких як аневризми, артеріовенозні та кавернозні мальформації.

Деякі з найпоширеніших типів нейрохірургічних процедур, що виконуються в ACIBADEM, наведено нижче:

Хірургія пухлини головного мозку

Хірургія є основним методом лікування пухлини мозку. Мета полягає в тому, щоб або повністю видалити пухлину, або якщо вона розташована в чутливій області, видалити якомога більше, не торкаючись життєво важливих функцій. . Залежно від випадку, операція може включати трепанацію черепа або менш інвазивні процедури, такі як нейроендоскопія. Оскільки тотальна резекція пухлини має вирішальне значення для виживання, хворим на рак головного мозку необхідно вибирати досвідченого хірурга та досвідчений нейрохірургічний центр. Сьогодні передові технології підтримують нейрохірургів, щоб забезпечити вищі показники успіху та підвищити безпеку. У нас є тисячі успішних історій пацієнтів з пухлиною головного мозку, в яких люди приїжджають до ACIBADEM з усього світу.

Хірургія епілепсії

Приблизно у 20-30% хворих є фармакорезистентна або рефрактерна епілепсія. Це означає, що вони не можуть контролювати судоми за допомогою ліків. Для деяких із цих пацієнтів хірургічне втручання може бути альтернативою. В ACIBADEM проводяться різні види хірургії епілепсії:

  • Осередкова резекція: висічення невеликої ділянки мозку, де відбуваються судоми.
  • Каллозотомія тіла: перерізання нервових волокон між двома півкулями головного мозку для запобігання поширенню судом між ними.
  • Гемісферектомія: від’єднання однієї півкулі мозку від іншої у випадках, коли одна півкуля пошкоджена
  • Стимуляція блукаючого нерва: прикріплення електрода до блукаючого нерва

Залежно від випадку метою хірургічного лікування епілепсії є усунення нападів, зменшення їх частоти або зменшення тяжкості нападів.

Операція при хворобі Паркінсона (глибока стимуляція мозку)

Глибока стимуляція мозку (DBS) – це операція, що проводиться для контролю симптомів хвороби Паркінсона, коли ліки є неефективними. Операція включає імплантацію електродів у певну область мозку для регулювання електричної активності, порушеної хворобою. Область точно визначається за допомогою томографії головного мозку та МРТ-зображень. Хірургія DBS є життєздатним варіантом для людей на пізніх стадіях хвороби Паркінсона, які є стійкими до лікарської терапії або мають занадто багато побічних ефектів. Для багатьох із них операція дає шанс покращити якість життя.

Цереброваскулярна хірургія

В даний час цереброваскулярні захворювання можуть успішно лікуватись досвідченими медичними бригадами за допомогою передових технологій. Інсульт, аневризми головного мозку, артеріовенозні мальформації, кавернозні мальформації та інші нервово-судинні розлади, що потребують хірургічного втручання, лікуються у ACIBADEM у плановому порядку, включаючи складні випадки. Мінімально інвазивні методи, ендоваскулярні методи, мікрохірургія та радіохірургія можуть бути використані залежно від випадку для досягнення оптимальних результатів.

Гамма-ніж Радіохірургія

Гамма-ніж – це неінвазивний інструмент для стереотаксичної радіохірургії (СРС) без розрізів. Він використовує кілька пучків випромінювання, точно сфокусованих на хворих клітинах. Пристрій Гамма-ніж можна використовувати для лікування різних проблем головного мозку, в тому числі:

  • Доброякісні або злоякісні пухлини головного мозку з чіткими краями
  • Функціональні проблеми, такі як хвороба Паркінсона та невралгія трійчастого нерва.
  • Судинні захворювання головного мозку, такі як артеріовенозні мальформації та каверноми.

Лікування грижі міжхребцевого диска (дискектомія)

Якщо у пацієнта діагностовано грижу диска, лікар може порекомендувати короткий період відпочинку, протизапальні препарати, знеболювальні, фізіотерапію, фізичні вправи та епідуральні ін’єкції стероїдів. Якщо консервативне лікування не допомагає або симптоми погіршуються, пацієнту може допомогти хірургічне лікування. Дисектомія – це тип операції, що виконується для зменшення компресії нерва шляхом видалення частини грижі диска (часткова дискектомія) або всієї її частини. Під час операції хірурги повинні бути дуже обережні, щоб відокремити нерви та оголити тканину диска, уникаючи будь-яких пошкоджень. В даний час краще захистити нерви можна за допомогою ендоскопічних втручань або мікродискектомії, що виконують мікроскопічним доступом. В ACIBADEM ми віддаємо перевагу мінімально інвазивній дискектомії, яка забезпечує максимально короткі терміни одужання та повернення пацієнта до соціального життя.

Хірургія невралгії трійчастого нерва

Якщо ліки не допомагають при симптомах невралгії трійчастого нерва, можна розглянути різні хірургічні варіанти. Для зменшення або усунення болю можуть застосовуватись мікроваскулярна декомпресія (МВС), ризотомія, балонна компресія. Також можливе лікування гамма-ножем.

Чому обирають Acibadem?

Наші пацієнти можуть скористатися наступним переліком послуг:

  • Комплексна неврологічна допомога багатопрофільної групи експертів;
  • Доступ до передових медичних, хірургічних та малоінвазивних методів лікування;
  • Лікування складних та тяжких неврологічних захворювань та розладів;
  • Нові технології для максимальної безпеки та ефективності;
  • Першокласний сервіс для іноземних пацієнтів всесвітньо відомим медичним брендом.

Історії пацієнтів на цю тему

ТОМАС ПІТЕР ХІНТОН / АНГЛІЯ / МОЗОК І НЕРВОВА СИСТЕМА
ТОМАС ПІТЕР ХІНТОН / АНГЛІЯ / МОЗОК І НЕРВОВА СИСТЕМА

ДЛЯ НАДАННЯ ЗА МІСЦЕМ ВИМОГИ Мене госпіталізували в якості стаціонарного пацієнта в Acıbadem Fulya рано вранці 19 листопада після припадку і непритомності в аеропорту Ататюрк. Я пробув у клініці 10 днів і нарешті мене виписали у п’ятницю 28 листопада. Протягом 10 днів мого перебування у клініці Бегум виконувала обов’язки перекладача та допомагала мені підтримувати комунікацію […] Читати далі

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук