Трансплантація печінки дітям дуже відрізняється від трансплантації дорослим. Різниця полягає, по-перше, у причинах, з яких потрібна операція. У дорослих печінкова недостатність часто спричинена гепатитом, алкогольним стеатогепатитом або жировою дистрофією печінки. Дітям зазвичай потрібна пересадка печінки через вроджені аномалії, і найчастіша причина — атрезія жовчовивідних протоків. Крім того, додаткові труднощі для хірургів становлять вузькі судини, жовчні протоки та недостатній печінковий простір.
В Acıbadem трансплантація печінки дітям та немовлятам проводиться у плановому порядку з відмінними результатами. Деякі наші пацієнти вважалися вкрай тяжкими та були відхилені іншими клініками як «непридатні для трансплантації печінки». Комбіновані трансплантації печінки та нирок також успішно проводяться дітям з метаболічними захворюваннями.
Щоб претендувати на трансплантацію від живого донора і донор, і реципієнт повинні відповідати певним критеріям. У Центрі трансплантації печінки Acıbadem критерії відбору донора включають: вік 18–55 років, гарний загальний стан здоров’я, нормально функціонуючу печінку та відповідну групу крові. Донор, який погоджується зробити безоплатну пожертву, має бути близьким родичем або схвалений Комітетом з етики. Можливими реципієнтами стають пацієнти з необоротною термінальною стадією захворювання печінки, загальний стан яких дозволяє їм пройти операцію. І донор, і реципієнт проходять детальне обстеження. Сюди відносяться різні консультації, аналізи крові, рентгенологічні тести, біопсія печінки, візуалізуючі тести жовчних протоків, генетичні тести тощо.
Для іноземних пацієнтів, які звертаються до Acıbadem, процес трансплантації печінки зазвичай починається зі збору докладної інформації про пересадку органів, юридичних вимог у Туреччині, медичних очікувань від процедури, її вплив на якість життя, пост трансплантаційний процес та можливі ускладнення. Пацієнтам пропонується надати свої медичні документи, хірургічні звіти та результати аналізів. Далі, щоб оцінити їхню відповідність вимогам, проводять докладні обстеження та тести для донора та реципієнта. За дотримання всіх медичних та немедичних нюансів призначається операція.
Її проводять одночасно двом пацієнтам, реципієнту пересаджують частину печінки донора. Після операції обидва пацієнти повинні залишатися у відділенні інтенсивної терапії протягом доби. Якщо операція пройшла успішно, донора зазвичай виписують через 4-5 днів. Стандартний період госпіталізації реципієнтів становить від 12 до 15 днів, але він може змінюватись в залежності від їх стану. Після трансплантації пацієнти, як правило, повинні залишатися в Туреччині від 2 до 4 тижнів після виписки для проведення контрольних обстежень.
Показники успішної трансплантації печінки постійно покращуються. Розвиток хірургічних методів, збереження органів та імуносупресія сприяють покращенню результатів. Однак позитивний результат залежить від показань трансплантації печінки та досвіду медичних команд. У Центрі трансплантації печінки Acıbadem виживання у перший рік становить 92%, на п’ятий – 89%. Ці цифри включають складні трансплантації печінки дітям та комбіновані операції з трансплантації, у тому числі у дітей віком до одного року.
Після трансплантації печінки як живий донор, так і реципієнт повинні дотримуватись деяких правил. За порадою лікарів вони можуть повернутись до нормального життя після періоду відновлення. Печінка живого донора зазвичай відновлюється через 3 місяці. Тим не менш, пацієнти з трансплантатом повинні перебувати під пильним наглядом протягом першого року. Вони повинні суворо дотримуватися запропонованого режиму прийому імунодепресантів, щоб уникнути відторгнення нової печінки. Реципієнти також повинні ретельно стежити за своїм харчуванням та регулярно займатися фізичними вправами.
У Центрі трансплантації печінки Acıbadem працюють одні з найкращих фахівців-трансплантологів у Туреччині та у всьому світі. Ми пропонуємо нашим пацієнтам: