Трансплантація нирки - Acıbadem
ТРАНСПЛАНТАЦІЯ НИРКИ

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ НИРКИ

Трансплантація нирки – це найкращий варіант для лікування ниркової недостатності. Група медичних компаній Acıbadem — провідний центр пересадки нирок у Туреччині.

Операція з пересадки нирки

Трансплантація нирки – це операція для пацієнтів із нирковою недостатністю. Здорові нирки виконують безліч функцій, у тому числі фільтрацію продуктів життєдіяльності та токсинів, секрецію еритропоетину, стимулює вироблення еритроцитів, вивільнення реніну, що допомагає контролювати артеріальний тиск, та багато іншого. Порушення роботи нирок впливає на життєво важливі функції організму та викликає проблеми із серцем, легенями та кістками. Прогресуюча втрата функції нирок відома як ниркова недостатність або термінальна стадія ниркової недостатності (ТНН) . Люди, які страждають на ниркову недостатність, потребують діалізу або пересадки нирки. У деяких випадках діаліз може врятувати життя, але апарат може повністю замінити всі функції здорового органу. Дослідження показують, що успішна трансплантація нирки забезпечує кращу якість та тривалість життя порівняно з діалізом. У довгостроковій перспективі це також найбільш рентабельна альтернатива діалізу.

Під час операції з пересадки нирки реципієнт отримує здоровий орган від померлого чи живого донора. Нову нирку поміщають у черевну порожнину і з’єднують із судинами та сечовим міхуром. Пошкоджені нирки зазвичай не видаляють, якщо вони не провокують будь-які проблеми. Трансплантація нирки – серйозна операція, і її успішність залежить від багатьох факторів, у тому числі досвіду команди фахівців і центру трансплантації.

Пожертвування живої нирки

У всьому світі, незважаючи на всі зусилля, відчувається нестача органів від померлих донорів. Відомо, що однієї здорової нирки є достатньо, щоб жити повноцінним життям. Таким чином, пересаджування нирки від живого донора може стати для деяких пацієнтів альтернативою довгим спискам очікування. Здорові люди, які бажають допомогти близькій людині, можуть зробити вибір на користь донорства живої нирки. У такому разі у донора та реципієнта мають бути сумісні групи крові та типи тканин. Проте сьогодні є ефективні рішення для успішної трансплантації від живого донора, навіть якщо донор та реципієнт несумісні. У такому разі підбирається ще одна пара реципієнт-донор, і в разі сумісності проходить одразу дві успішні пересадки (парне донорство, або перехресна трансплантація). Парне донорство гарантує, що кожен реципієнт отримає потрібну нирку.

У Туреччині іноземні пацієнти можуть подавати заявки на трансплантацію нирки від живого донора. У них має бути донор, який готовий пожертвувати її безкоштовно. Існують такі критерії для живих донорів: старше 25 років, близький родич (до 4-го ступеня спорідненості) або інший донор зі здоровою ниркою, що функціонує, і хорошим загальним станом здоров’я, схвалений Комітетом етики. У Центрі пересадки нирки Acıbadem завдяки ретельному передопераційному обстеженню можна провести безпечну трансплантацію від живого донора — за будь-яких потенційних ризиків для здоров’я донора операцію не проводять.

Процедура трансплантації нирки

Перед трансплантацією нирки від живого донора, як сам донор, і реципієнт, проходять детальні лабораторні аналізи, візуалізаційну діагностику і фізичні огляди. Після завершення оцінки, якщо все гаразд, можна планувати операцію. У центрі трансплантації нирок Acıbadem донори можуть скористатися мінімально інвазивною хірургією (лапароскопічною донорською нефректомією). Вона передбачає невеликий розріз і, як наслідок, швидший процес відновлення. Удосконалені хірургічні методи дозволяють видалити нирку через один отвір (пупок чи родові шляхи у жінок). Реципієнта зазвичай доставляють у відділення інтенсивної терапії для ретельного спостереження відразу після трансплантації. Якщо нирка отримана від живого донора, вона зазвичай починає працювати відразу чи невдовзі після операції.

Трансплантація нирки дітям

Пересадка нирки може знадобитися немовлятам і дітям різного віку. У дітей найчастіші причини ниркової недостатності – це вроджені аномалії та генетичні стани. Вроджені захворювання сечовивідних шляхів і ураження відразу кількох органів ускладнюють процес трансплантації, оскільки можуть знадобитися додаткові операції, такі як відкрита везикостомія і збільшення сечового міхура. Спеціалісти Центру трансплантації Acıbadem мають величезний досвід роботи з неонатальними та педіатричними пацієнтами, включаючи складні випадки та комбіновані трансплантації печінки та нирок. Наш показник виживання трансплантату та пацієнта при пересадці нирки у дітей становить 100%.

Відновлення після трансплантації

Після операції з пересадки нирки пацієнти повинні провести кілька днів у клініці, щоб відновитись. Вони перебувають під пильним наглядом щодо виникнення будь-яких ускладнень, таких, як кровотеча чи інфекція. Більшість пацієнтів можуть ходити наступного дня після операції. У центрі пересадки нирки Acıbadem донор зазвичай залишається у клініці на два дні. Реципієнта виписують за сім днів. Пацієнти можуть повернутися до нормального життя протягом кількох тижнів. Їм доведеться все життя приймати імуносупресивні препарати, які допоможуть запобігти відторгнення нового органу. Протягом перших місяців після операції будуть потрібні регулярні подальші обстеження, щоб переконатися, що нирки працюють добре, а імунодепресанти правильно підібрані.

Після трансплантації нирки

Життя після трансплантації нирки аналогічне життю до ниркової недостатності. Після успішної трансплантації реципієнт не потребує діалізу, суттєво не обмежується в їжі та в цілому почувається добре. Тим не менш, необхідно дотримуватися деяких правил, щоб зберегти новий орган здоровим. Рекомендується дотримуватися активного способу життя, впровадити здорові звички та дотримуватися дієти з низьким вмістом солі та жиру. Імунодепресанти слід приймати щодня відповідно до рецепту. Найбільш поширена причина відторгнення органу – це саме нерегулярний прийом препаратів, що перешкоджають відторгненню. Симптоми відторгнення трансплантату часто слабко виражені, тому обов’язково проходити регулярні тести та перевірки. Найчастіше досвідчені фахівці можуть впоратися з відторгненням органів.

Як довго слугує нирка після трансплантації?

У пересадженої нирки немає терміну придатності. Деяким пацієнтам її може вистачити протягом усього життя, тоді як іншим може знадобитися кілька трансплантацій. Термін служби пересадженого органу залежить від багатьох факторів, у тому числі від загального стану здоров’я донора та реципієнта, від того, чи був донор живим або померлим, від причини трансплантації тощо. У разі, якщо трансплантат відмовить, пацієнт може розпочати діаліз або повторну трансплантацію – ретрансплантацію.

У 2020 році жінка, яка мешкає у Франції, відзначила 50-річчя активного життя після пересадки нирки. Чоловік, який переніс трансплантацію в 1971 році, вважається одним із найбільш довгоживучих людей, які перенесли трансплантацію нирки у Великій Британії. Інший приклад: пацієнт, який пережив трансплантацію в червні 1977 року, вважається довготривалим в Азії. В даний час хірургічні методи та імуносупресивні препарати набагато просунутіші, і реципієнти нирки можуть очікувати ще кращих результатів.

Показники успіху трансплантації нирки

Результати трансплантації нирок різко покращилися за останні десятиліття. Розвиток хірургічних методів, глибоке розуміння імунної системи та режимів імуносупресії, а також найкраще антибактеріальне лікування сприяють вищій виживаності трансплантату нирки. Однак, трансплантація нирки, як і раніше, залишається вузькоспеціалізованим медичним втручанням. Показники успіху багато в чому залежать від медичного центру та команди, відповідальної за операцію та довгострокове спостереження. У центрах трансплантації нирки Acıbadem приживаність трансплантата становить 99% після першого року, і 94% на п’ятому році. Виживання пацієнтів становить, відповідно, 99% у перший рік, і 95% у п’ятий рік.

Пересадка нирки в Туреччині

Туреччина – світовий лідер у галузі трансплантації нирок. Тут щорічно проводиться понад 3500 операцій. Оскільки органів від померлих донорів в усьому світі недостатньо, 80% операцій із пересадки нирок у Туреччині виконуються від живих донорів. Програми трансплантації та показники успіху регулюються та суворо контролюються Міністерством охорони здоров’я. Центри трансплантації регулярно оцінюються, і їхній показник успіху має становити понад 85%. Багато пацієнтів з усього світу віддають перевагу Туреччині для пересадки нирки через великий досвід, доступну вартість і високі показники успішності.

Чому слід вибрати Acıbadem для пересадки нирки?

Наші хірурги, які займаються пересадкою нирок, проводять більше 300 операцій на рік, і їх показники успішності перевищують середній світовий показник. Центр трансплантації нирок Acıbadem також може запропонувати:

  • Передові хірургічні методи. Мінімально інвазивна хірургія та інноваційні методи підвищують комфорт, знижують ризик інфекцій та забезпечують кращі результати.
  • Парне донорство нирки. У центрах трансплантації нирок Acıbadem часто виконуються успішні перехресні трансплантації.
  • Неонатальна та трансплантація нирок дітям. Наша команда трансплантологів має величезний досвід проведення операцій у складних та нестандартних випадках.
  • Новітні технології. У наших операційних, відділеннях інтенсивної терапії та лабораторіях встановлено найсучасніше обладнання.
  • Винятковий догляд за пацієнтами та міжнародне обслуговування пацієнтів. З моменту першого контакту до післяопераційного огляду пацієнти, які прибувають з-за кордону, супроводжуються та підтримуються нашим Міжнародним центром пацієнтів, який допомагає їм почуватися як удома та спокійно проходити усі етапи процесу трансплантації нирки.

Новини та статті на цю тему

РОДИНИ З ТУРЕЧЧИНИ ТА БОСНІЇ ПОРОДНИЛИСЯ ДЯКУЮЧИ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НИРОК В АДЖИБАДЕМ
РОДИНИ З ТУРЕЧЧИНИ ТА БОСНІЇ ПОРОДНИЛИСЯ ДЯКУЮЧИ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ НИРОК В АДЖИБАДЕМ

У клініці Аджибадем успішно пройшла унікальна операція з «перехресної» трансплантації нирок: мешканка Туреччини пожертвувала одну зі своїх нирок чоловікові з Боснії в обмін на те, щоб його дружина стала донором нирки для її чоловіка. Пацієнти з Туреччини та Боснії перебувала у тяжкому стані внаслідок серйозних проблем із нирками. Їхньою єдиною надією на порятунок була трансплантація […] Читати далі

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук