Кардіологія та кардіологічні процедури - Acıbadem
Кардіологія та кардіологічні процедури

Кардіологія та кардіологічні процедури

Кардіологічний центр Acıbadem конкурує на світовому рівні, надаючи найсучаснішу кардіологічну допомогу в Туреччині. Ми використовуємо найпередовіші технології та надаємо найсучасніші та комплексні методи діагностики та лікування серцево-судинних захворювань.У нашому кардіологічному центрі команда кардіологів та кардіохірургів працює разом, застосовуючи «командний кардіологічний підхід», який є найефективнішим способом надання допомоги, яка дійсно орієнтована на пацієнта.

Наш центр надає неінвазивні тести та мінімально інвазивну кардіологічну діагностику та лікування, а також електрофізіологічне дослідження, ядерну кардіологію, флеш-КТ, ПЕТ-КТ, МРТ серця, ЕКГ та тредміл-тест, ЕХО, коронарографію та ангіографію зап’ястя. Ми проводимо мінімально інвазивні операції та складні операції, такі як коронарна ангіопластика та встановлення стенту, шунтування, TAVI, процедура катетерної абляції тощо.

Поширені захворювання серця

Хвороба коронарних артерій

Хвороба коронарних артерій відноситься до захворювань серця, що найчастіше зустрічаються. У здоровій коронарній артерії кров вільно рухається по судинах, що дозволяє забезпечувати серце кров’ю, багатою киснем, якого воно потребує.

Високі показники холестерину та артеріального тиску, а також куріння можуть пошкодити внутрішню поверхню артерій, у результаті чого на стінках артерій утворюються бляшки, що перешкоджають руху крові. Така ситуація сигналізує про початок ішемічної хвороби серця.

Чим більше бляшок накопичується в артерії, тим вужчою стає артерія, що ще більше зменшує кількість крові, що надходить у серце. В результаті серце відчуває кисневе голодування, що спричиняє біль у грудях.

Звуження артерії, повністю закупореної згустками крові, призводить до серцевого нападу (інфаркту міокарда). Відсутність багатої киснем крові призводить до незворотного пошкодження серцевого м’яза.

Інфаркт

Серцевий напад починається, коли коронарні артерії, які живлять серце, або будь-яка з їхніх гілок блокуються. Це призводить до незворотного пошкодження серцевого м’яза або смертельного серцевого нападу. Серцеві напади є найсерйознішими із усіх ішемічних захворювань серця.

Два основних фактори ризику, що підвищують ризик серцевого нападу: «фіксовані ризики» та «регульовані ризики». Фіксовані ризики включають генетичні фактори, такі як вік та приналежність до чоловічої статі. Чоловіки та люди з членами сім’ї, у яких в анамнезі були ранні серцеві напади, наражаються на найбільший ризик. Ризики також зростають з віком.

Друга група – «регульовані ризики». Зниження чинників цього виду ризику залежить від зусиль людини. До цієї групи входять куріння, високий кров’яний тиск (гіпертонія), діабет, високий рівень холестерину в крові та ожиріння.

Основним симптомом серцевого нападу є біль у грудях. У класичних випадках інфаркту цей біль різкий і гострий. Раннє втручання має надзвичайно важливе значення при серцевих нападах, і знання симптомів дозволяє людині звернутися за медичною допомогою, не гаючи часу.

Порок серцевого клапана

Серце має чотири клапани, які постійно відкриваються та закриваються. Неповноцінне відкриття та закриття клапанів може призвести до пороків серцевих клапанів.

Пороки клапанів можуть бути вродженими або набутими після перенесеного в дитинстві ревматизму або кальцифікації у похилому віці.

Скарги можуть змінюватись в залежності від того, який клапан уражений. Симптоми починають проявлятися у міру наростання скарг. Зазвичай це швидка стомлюваність, прискорене серцебиття, відчуття закладеності, брак дихання та опухлі ноги, що свідчать про набряк тіла.

До появи будь-яких скарг пороки клапанів можуть бути діагностовані випадково, наприклад, під час планового огляду, коли лікар чує шум у серці. У міру почастішання скарг діагноз може бути поставлений за допомогою спеціальних діагностичних методик: електрокардіографія, рентген грудної клітки, ехокардіографія та катетеризація серця.

Аритмія

При аритмії проблеми виникають через прискорене серцебиття. Незважаючи на те, що аритмія зазвичай спостерігається у пацієнтів із вже існуючими серцевими захворюваннями, цей стан також може розвиватися у людей, які не мають проблем зі здоров’ям.

Деякі пацієнти навіть не підозрюють про ці проблеми, і їм ставлять діагноз лише під час планового огляду або після електрокардіографії, зробленої з іншої причини. Разом з тим значна кількість хворих звертаються до лікаря зі скаргами на прискорене серцебиття, нерегулярне (неритмічне) серцебиття, неприємне відчуття в грудній клітці, відчуття виснаження, запаморочення, непритомність, зниження працездатності, задишку.

Ендокардит

Ендокардит – це мікробне запалення внутрішнього шару серця, званого ендокардом, яке також зачіпає серцеві клапани. Симптоми варіюються залежно від ураженої частини серця та типу бактерій, що викликають інфекцію.

Хворим вводять антибіотики внутрішньовенно протягом щонайменше 4-6 тижнів. Хірургічне втручання можливе при серцевій недостатності, спричиненій ендокардитом або виведенні тромбів.

Вкрай важливо, при ендокардиті отримати лікування. Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями особливо потребують ретельного догляду.

Кардіоміопатія (ураження серцевого м’яза)

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1995 році, кардіоміопатія – це захворювання серцевого м’яза, що призводять до дисфункції серця. Існує чотири форми кардіоміопатії:

  1. Дилатаційна кардіоміопатія
  2. Гіпертрофічна кардіоміопатія
  3. Рестриктивна кардіоміопатія
  4. Аритмогенна кардіоміопатія правого шлуночка.

Існує безліч факторів, що викликають кардіоміопатію, включаючи ішемічну хворобу серця, вади серцевих клапанів, гіпертонію, системні інфекції, захворювання метаболічної системи, генетичні причини та різні види отруєнь.

Хірургічне втручання виконується за обставин, коли ліки чи надання медичної допомоги є неефективним.

Основні судинні захворювання

Аневризми черевної аорти: ушкодження стінки аорти призводить до того, що найбільша артерія, що виходить із серця, розширюється в 1,5 рази порівняно з початковим розміром у животі. Найчастіше спостерігається у літніх чоловіків. Зазвичай буває 2-3 випадки на кожні 10 тисяч людей.

Ризику розвитку аневризм черевної аорти схильні насамперед такі категорії людей: курці, люди, які мають сімейні аневризми, люди похилого віку, люди високого росту, із закупоркою артерій, високим рівнем холестерину або хронічними захворюваннями легень та гіпертонією.

Найчастіше аневризми черевної аорти не виявляються жодними симптомами. Захворювання зазвичай виявляють, коли пацієнт звертається до лікаря щодо іншої медичної скарги. Приблизно 25 відсотків пацієнтів можуть страждати від постійного або тимчасового болю в животі.

Аневризм грудної аорти: це аневризми, які утворюються в аорті в області грудної клітки. Локалізоване розширення приблизно на 4 см називається аневризмою. 1-1,5 відсотка пацієнтів з грудними аневризмами перебувають у віці 65 років і більше.

Пацієнти у віці 65 років і більше схильні до захворювання в пізнішому віці. Грудні аневризми можуть бути спровоковані розшаруванням аорти, сімейною аневризмою, захворюванням сполучної тканини (синдром Марфана), травмою та інфекційними захворюваннями.

Аневризми грудного відділу аорти звичайно не виявляються жодними симптомами. Широкі аневризми можуть викликати біль у грудях, спині та животі. Скарги схожі на серцевий напад. Однак інші симптоми можуть також включати дисфонію, утруднене ковтання, кашель або блювоту та кровотечу. Раптове виникнення цих симптомів може сигналізувати про наявність невідкладного стану, такого як розрив аорти.

Розшарування: розшарування аорти – це розрив стінки аорти. Клінічний перебіг може змінюватись в залежності від локалізації розриву аорти.

У більшості пацієнтів цей стан спричинений артеріальною гіпертензією. Воно також може розвиватися в результаті різних захворювань, таких як аневризму аорти, колагенових хвороб, аорти стенозу, коарктації аорти та інших медичних процедур, пов’язаних з аортою. Симптоми часто починаються з раптового сильного болю в грудях і спині, що описується як колюча. Стан також може супроводжуватися такими скаргами, як пітливість, озноб, нудота та блювання.

Периферичні емболії: захворювання периферичних судин (ЗПС) є спазмом або звуженням судин, відмінних від коронарних артерій, які забезпечують серце кров’ю. Звуження настільки виражене, що органи недостатньо забезпечують кров’ю.

До факторів ризику відносяться цукровий діабет, тривала артеріальна гіпертензія, тривале порушення ліпідного обміну, атеросклероз в анамнезі (жорсткість судин) у сім’ї, подагра, недостатнє фізичне навантаження та нікотинова залежність.

Найчастіша скарга – біль. Однак характеристики болю різняться: люди зі звуженням відчувають біль після ходьби на певну відстань. У міру збільшення звуження дистанція ходьби зменшується. Зазвичай це відчувається як судоми. Однак, біль зникає після відпочинку протягом 2-5 хвилин.

Звуження вени (венозний тромбоз): звуження вени, спричинене невеликим тромбом у вені, іноді може не мати жодних симптомів. Тим не менш, самий крихітний потік може бути небезпечним для життя в залежності від його розташування. Хірургічні методи застосовують у пацієнтів, які не відповідають на медикаментозне лікування, з ризиком розвитку гангрени, з інтенсивними тромбоемболіями легеневої артерії.

Варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен визначається як розширення, подовження та скручування вен у нозі. Вони спостерігаються у 10-20% західного населення. Можливість варикозного розширення вен пропорційна віку. Варикозним розширенням вен страждає кожна друга людина старше 50 років.

Розрізняють 4 види варикозу:

Судинна сіточка (павутина, зірочка): ці вени розташовуються поверхнево на шкірі. Вони мають діаметр 1 мм або менше, не відчуваються на дотик і зазвичай червоного кольору. Вони є широко поширеними лінійними формами у формі зірки або павутини і можуть поширюватися на всю ногу.

Ретикулярний варикоз: цей тип варикозного розширення вен важко промацати, злегка здутий на шкірі, має діаметр менше 4 мм і синього кольору.

Великий венозний варикоз (варикозне розширення підшкірної вени): це легко промацувані та видимі варикозні вени, що утворюють великі вигини вздовж великої та малої підшкірної вени. Вони мають діаметр менше ніж 3 мм. Проходячи під шкірою, вони зазвичай не змінюють колір шкіри, і видно лише зелений відтінок вени. Припухлості стають вираженими у положенні стоячи і зникають під час підняття стопи у положенні лежачи.

Глибокий варикоз магістральних вен: вони у глибокому шарі гомілки. Варикозне розширення вен не видно на шкірі, але викликає набряк та порушення кровообігу в нозі.

Вони частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків, і людей з історією варикозного розширення вен у сім’ї. Варикозне розширення вен також може виникати внаслідок ожиріння, старіння, вагітності, менопаузи, тривалого стояння, а також звужень та порушень клапанів у глибоких венах.

Точна причина варикозного розширення вен невідома. Основною причиною є розширення вени через структурну деформацію стінки вени. Це призводить до зворотного струму крові через несправність клапана вени. Зворотний напрямок ускладнює повернення крові до серця, поступово підвищуючи тиск у венах. Підвищення тиску ще більше розширює вени, утворюючи порочне коло.

Варикозне розширення вен має менш поширені причини. У осіб, які мають звуження глибокої вени, поверхнева вена, яка несе 10% крові в нозі, змушена приймати на себе все повернення венозної крові в нозі. Тому діаметр збільшується і утворюються варикозні вени.

Кардіологічні послуги у медичних центрах Acıbadem

Кардіологічні послуги ACIBADEM для догляду за серцем включають:

Серцево-судинна емболія

  • Тест із навантаженням (тредміл-тест)
  • КТ-ангіографія коронарних судин
  • Перфузійна сцинтиграфія міокарда
  • Позитронно-емісійна томографія
  • Коронарографія
  • Коронарне стентування та балонна ангіопластика
  • Коронарне шунтування
  • Роботизоване коронарне шунтування
  • Коронарне шунтування з малим розрізом

Пороки серцевого клапана

  • Ехокардіографія
  • Ангіографія та катетеризація
  • Надшкірна вальвулопластика
  • Катетерний метод та імплантація аортального клапана (TAVI)
  • Роботизована хірургія клапанів
  • Хірургія клапана з невеликим розрізом

Аритмія

  • Холтерівське моніторування
  • Діагностичне електрофізіологічне дослідження (ПП ЕФД)
  • Катетерна абляція
  • Імплантація постійного та тимчасового кардіостимулятора
  • Імплантація AICD
  • Імплантація кардіостимулятора з трьома камерами

Судинні захворювання аорти

  • Ендоваскулярна корекція аневризми (EVAR)
  • Торакальна ендоваскулярна корекція аневризми (TEVAR)
  • Гібридне лікування
  • Хірургічна реконструкція
  • Транскатетерна імплантація аортального клапана (TAVI)

Периферичні емболії

  • Ультразвукова доплерографія
  • БТ-ангіографія (безкровний метод)
  • Магнітно-резонансна томографія (МРТ)
  • Цифрова субтракційна ангіографія (ЦСА)
  • Застосування стенту у сонній аорті (CAS)
  • Ендартеректомія у сонній аорті (СЕА)
  • Периферійний хірургічний шунт
  • Периферичний ендолюмінальний шунт

Варикоз

  • Трансдермальний лазер
  • Склеротерапія
  • Хірургія варикозу
  • Ендовінозна хірургія варикозу

Кардіоміопатія

  • Інтервенційне (малоінвазивне) лікування (абляція)
  • Хірургічне лікування

Вроджені вади серця

  • Дитяча кардіологія
  • Дитяча кардіохірургія
  • Катетерне лікування вроджених вад серця
  • Лікування вроджених вад серця

Реабілітація при серцево-судинних захворюваннях

Чому варто обрати кардіологічний центр Acıbadem?

З 2002 року ACIBADEM Healthcare Group перевіряє свою медичну та адміністративну ефективність за допомогою однойменних показників. Безпека та задоволеність пацієнтів є її головним пріоритетом. ACIBADEM розглядає оцінки, отримані в області кардіологічної допомоги та у всіх інших областях, як орієнтир для забезпечення більш якісного догляду за пацієнтами.

  • В умовах «Euroscore» очікувана смертність при операціях на відкритому серці становить 3,8%, а в ACIBADEM – 1,6%.
  • В умовах «Euroscore» очікувана смертність при коронарному шунтуванні становить 2,7%, коли як у ACIBADEM – 1,0%.

Операції у людей похилого віку, діабетиків або пацієнтів, які перенесли серцевий напад, операцію на серці, а також з порушеннями скорочення та розширення серця, порушеннями роботи нирок, печінки та легень пов’язані з підвищеним ризиком при операціях. Існують різні шкали ризику для об’єктивної оцінки результату операції пацієнта з урахуванням таких факторів. У подібній оцінці розраховуються виважені значення ризику. «Euroscore» — система підрахунку очок, що найчастіше використовується.

ACIBADEM забезпечує високий рівень сучасної діагностики, лікування та кардіологічної допомоги при серцево-судинних захворюваннях у дорослих та дітей.

Роботизована хірургія: новітні технології в галузі догляду за серцем

Роботизована та малоінвазивна кардіохірургія

Роботизована хірургія серця, що потребує передових технологій та каркасу, використовується лише в обмеженій кількості центрів у світі, включаючи США. Коініка ACIBADEM Maslak була піонером у галузі роботизованої кардіохірургії. Тут вперше у світі та в Туреччині реалізовано операції за допомогою роботизованої хірургії:

Виконані операції роботом da Vinci у клініці ACIBADEM Maslak:

  • Аневризм (балонування) лівого шлуночка серця, вперше у світі;
  • Перша складна пластика мітрального клапана у Туреччині;
  • Перша заміна мітрального клапана.

Пацієнти з коронарними артеріями без судинних захворювань оперуються роботизованим методом у плановому порядку, якщо їхня анатомічна будова підходить під стандарт операції. Крім того, відновлення мітрального клапана, заміна мітрального клапана та втручання на тристулковому клапані також можуть бути виконані у пацієнтів з відповідним анатомічною будовою. Технічний рівень успіху роботизованої кардіохірургії становить 90%.

Чому роботизована малоінвазивна хірургія серця?

  • Менша крововтрата
  • Менша потреба у переливанні крові
  • Менше болю
  • Зниження ризику зараження
  • Швидкий витяг з лікарні
  • Швидше відновлення
  • Більш естетичний зовнішній вигляд

Переваги роботизованої та малоінвазивної хірургії

Підвищується можливість успіху операції: тривимірна камера дозволяє легко переглядати важкодоступні місця. Крім того, руки робота здатні повертатися на 540 градусів та рухатися у 6 напрямках. Оскільки пристрої дуже маленькі, вони можуть досягати місць, куди не може дотягнутися людська рука. Наприклад, за допомогою цього методу збільшується ймовірність успіху фіксації серцевого клапана. Пацієнт відчуває менше болю: оскільки операція виконується за допомогою крихітних ділянок, пацієнти відчувають менше болю порівняно з відкритою операцією. На шкірі не залишається великих хірургічних шрамів: оскільки процедури здійснюються через 3 або 4 отвори по 8 міліметрів кожне, на шкірі не залишається шраму, що естетично турбує. Термін госпіталізації коротший, завдяки невеликому операційному розрізу та меншій крововтраті пацієнти можуть бути виписані протягом 1-2 тижнів, навіть при найскладніших операціях. Швидше повернення до роботи та соціального життя, тому що в місцях хірургічного втручання виникає мінімальне ушкодження. Відповідно, пацієнтові стає набагато легше і швидше встати з ліжка і знову повернутися до звичних фізичних навантажень. Зниження швидкості кровотечі: зони крововиливу можна чітко побачити завдяки тривимірним камерам з високою роздільною здатністю, які можуть збільшувати місце операції. Таким чином, крововтрата мінімальна, навіть не потрібне переливання крові пацієнту.

Немає проблем із грудиною: оскільки розріз грудини не потрібний, немає ризику, такого як зміщення або інфікування грудини. Клініка Маслак була першопрохідцем у галузі роботизованої кардіохірургії. Вперше у світі та в Туреччині реалізовано операції за допомогою роботизованої хірургії.

Діагностика та лікування захворювань серця

Інтервенційні методи

Коронарна ангіографія: це найбільш надійний метод, який використовується для перевірки анатомічної структури артеріального звуження та функціональної оцінки за допомогою додаткових методів.

Цей метод використовується у пацієнтів, у яких результати інших тестів свідчать про звуження коронарних артерій, у пацієнтів, яким заплановано стентування або балонну ангіопластику, а також при діагностиці та лікуванні невідкладних серцевих нападів.

Процедура проводиться у катетерній лабораторії, що потребує госпіталізації. Під час процедури пацієнт не відчуває жодного болю, а лише відчуття тепла, яке розповсюджується по всьому тілу протягом декількох секунд введення рентгеноконтрастної речовини. В нормальних умовах процедура коротка, триває лише 5-10 хвилин.

Він має надзвичайно низький рівень смертності під час проведення дослідним персоналом у дослідних центрах (<0,1%).

Після процедури за пацієнтом слід спостерігати від 2 до 6 годин у стаціонарі.

Ангіографія зап’ястя: Ангіографія відіграє ключову роль у діагностиці серцево-судинних захворювань. За допомогою новітніх технологій це можна зробити через зап’ястя, а не в паховій області. Якщо є звуження вен у паховій області, або якщо пахова область не підходить через надмірну вагу, краще ангіографія зап’ястя.

Його можна використати у 99 відсотків пацієнтів. Венозні ускладнення у хворого спостерігаються вкрай рідко. Після процедури пацієнт може сидіти, ходити та приймати їжу. Пацієнт може повернутися до свого повсякденного життя протягом того ж дня.

Лікування

Коронарна ангіопластика та застосування стенту: Коронарна ангіопластика (балонна ендартеректомія) є розширенням локальних звужень коронарних артерій з використанням нехірургічних методів. Вводиться «провідник» і проштовхується від пахвинної аорти до коронарних вен. Здута повітряна куля ковзає по цьому дроту, доки досягне звуженої області. При надуванні балона зовні (приблизно 3 см завдовжки і 3-4 см завширшки) звуження коронарних вен знімається.

Проте не кожне коронарне звуження підходить для цього методу. Деяким пацієнтам може знадобитися шунтування, у той час як для інших серцеві препарати можуть бути ефективною та безпечною формою лікування. Такі рішення мають ухвалюватися лише відповідними фахівцями.

Шунтування: залежно від ступеня звуження артерій, лікар може порекомендувати аортокоронарне шунтування. Це втручання коригує кровообіг, який забезпечує серце, тим самим відновлюючи здоров’я. Коронарне шунтування може дати другий шанс вашому серцю та всього життя.

Аортокоронарне шунтування повторно постачає кров до серця за рахунок формування іншого шляху, відмінного від звуженої або звуженої артерії. У разі звуження більш ніж однієї артерії потрібно більше одного шунтування.

Артерія, яка використовуватиметься для шунтування, також відома як трансплантат, береться з грудей, руки чи ноги і прикріплюється до звуженої коронарної артерії. Найчастіше використовуються трансплантати внутрішніх грудних артерій, аорти рук та вени ніг. Оскільки в місцях відходження цих вен є додаткові вени, їхнє видалення не впливає на кровообіг організму.

Хірургія з малим розрізом: Ендоскопічна хірургія – це мінімально інвазивний метод, при якому операція на відкритому серці проводиться з використанням спеціальних ендоскопічних пристроїв через невеликий розріз у ділянці грудної клітки. Під час операції усі хірургічні інструменти перебувають під контролем хірурга. У той же час, ендоскопічну камеру можна використовувати для перегляду області операції.

Аортокоронарне шунтування з використанням ендоскопічного методу може бути використане для відновлення клапана, імплантації клапана, відновлення дефектів міжшлуночкової перегородки та аблації для лікування ритму.

У порівнянні з відкритою операцією рухливість вища, а загоєння рубців відбувається набагато швидше. Після операції пацієнти набагато раніше повертаються до роботи та відновлюють активне життя. Однак будова стінки грудини та анатомія серця повинні відповідати цьому методу.

TAVI: транскатетерна імплантація аортального клапана (TAVI) передбачає імплантацію аортального клапана в серці з використанням катетерного методу без відкритої операції. Біологічні серцеві клапани використовуються в операціях з імплантації клапанів по всьому світу та в Туреччині. У методі TAVI цей біологічний клапан міститься в оболонку стента, яка при відкритті щільно прилягає до області імплантату клапана.

У цьому методі можливо використовувати дві різні техніки. У першій методиці, схожій на клапанну ангіографію, клапан просувають із пахвинної області до серця за допомогою катетера. Коли його встановлено, механізм стента відкривається. Другий метод використовується, коли є звуження в пахвинній області або ділянці живота, яке буде використовуватися для доступу до серця. Потім роблять невеликий розріз 4-5 см у передній стінці грудини для доступу до кінцевої точки серця. Клапан встановлюють за допомогою катетера, що просувається до серця. В обох методах немає необхідності зупиняти серце та виконувати відкриту операцію. Процедуру можна завершити під місцевою анестезією.

Після процедури TAVI пацієнти прямують до своїх палат. У цей час хворому вводять антикоагулянти та спостерігають у нормальних умовах протягом 4-5 днів та виписують. Після декількох днів відпочинку пацієнт повертається на контрольний огляд і відновлює повсякденне життя. Метод TAVI в першу чергу рекомендується для пацієнтів з високим ризиком, які інакше не змогли б перенести відкриту операцію з імплантації клапана. Крім того, його можна застосовувати до пацієнтів, які мають інші протипоказання до відкритої хірургії. Доведено, що метод TAVI ефективний у таких пацієнтів, продовжує їхнє життя та покращує клінічний стан.

Незважаючи на те, що TAVI є нещодавно розробленим методом, технологічні розробки, досвід застосування та наукові результати показують, що він стане більш поширеним.

TAVI в ACIBADEM: транскатетерна імплантація аортального клапана TAVI проводиться в експериментальних умовах з 2002 року, а на людях – з 2004 року по всьому світу. Операція була успішно проведена у низці відомих центрів як у США, так і в Європі станом на 2010 рік. Вперше вона була застосована у Туреччині у 2009 році.

Команда Acibadem у кардіології та кардіоваскулярній хірургії має у своєму розпорядженні необхідне обладнання для виконання цього найновішого та успішного методу лікування та здатні успішно впровадити процедуру TAVI.

Процедура організується та проводиться командою, що складається з багатьох фахівців з різних областей, включаючи серцево-судинну хірургію, кардіологію, анестезіологію, реанімацію та рентгенологію.

Діагностика та варіанти лікування

Як і при інших захворюваннях, рання діагностика серцевих захворювань життєво важлива для успішного лікування. Регулярні огляди та ретельний моніторинг здоров’я вашого серця – перша умова ранньої діагностики. Кардіологічні центри ACIBADEM проводять діагностику та лікування з використанням найсучаснішого обладнання.

ЕКГ

Електрокардіографія (ЕКГ) – це пристрій, який реєструє електричну активність серця для дослідження серцевого м’яза та його функціонування. Воно використовується для швидкої оцінки, особливо у надзвичайних ситуаціях.

ЕКГ є важливим інструментом у діагностиці серцево-судинних захворювань, структурних аномалій та аритмій. Моніторинг та інтерпретація (розшифрування) ЕКГ можуть бути виконані швидко.

Тредміл-тест

Це тест із фізичним навантаженням, що виконується на біговій доріжці відповідно до систематичного, конкретного протоколу. Він ґрунтується на інтерпретації записів ЕКГ, отриманих за допомогою електродів, розміщених на грудях під час тренування. Тест зазвичай триває від 5 до 10 хвилин, але залежить від віку та стану пацієнта.

Це тест, який відстежує характер функціонування серця при навантаженні та використовується для виявлення емболії, які зазвичай не виявляються симптомами у повсякденному житті.

Інтерпретація тредміл тесту ЕКГ для діагностики повинна проводитися досвідченими лікарями, щоб уникнути неправильної розшифровки деяких інших захворювань з аналогічними результатами.

Ехокардіографія

Ехокардіографія – діагностичний та дослідницький інструмент, що дозволяє досліджувати структуру, патологію та функції серця за допомогою ультразвукових звукових хвиль.

За допомогою ехокардіографії можна досліджувати рухи та порожнину стінки шлуночка, зростання серцевого м’яза та серцевих клапанів. Це також дозволяє спостерігати за структурою та функціональністю імплантованих штучних клапанів. Майже всі вроджені вади серця діагностуються за допомогою цього способу.

Він не чинить шкідливої побічної дії на пацієнтів і може бути легко використаний. Пацієнт не відчуває болю під час процедури.

Холтерівське моніторування

Холтерівський монітор використовується для контролю серцевого ритму чи артеріального тиску пацієнта. Окремі пристрої розміром з мобільний телефон використовуються для запису ЕКГ та виміру артеріального тиску. Пристрої фіксуються на тілі пацієнта, зазвичай, на 24 години і більше. Прилади безперервно вимірюють серцевий ритм та кров’яний тиск.

Він зазвичай використовується для контролю серцевого ритму та артеріального тиску пацієнта у повсякденному житті. Лікарі використовують цей тест за підозри на аномальний серцевий ритм або дисбаланс артеріального тиску.

Транстелефонний монітор (реєстратор подій)

Реєструючий пристрій, подібний до пристрою Холтера, прикріплюється до пацієнта для контролю серцевої функції.

В нормальних умовах устрою Холтера можуть залишатися на пацієнті протягом двох-трьох днів. Однак у пацієнтів, які дуже рідко відчувають будь-який дискомфорт, симптоми можуть не виявлятися під час носіння пристрою Холтера. У таких випадках можна використовувати телемедичний пристрій, що працює транстелефон.

Стрес-ехокардіографія

Ехокардіографія, що проводиться в періоди спокою, визначає ширину порожнини серця, порушення руху стінки та скорочувальної функції міокарда. Це може допомогти побічно діагностувати ішемічну хворобу серця. Це також допомагає виявити інші стани, такі як кардіоміопатія, що супроводжує інші захворювання клапанів, інфекції серцевої оболонки, розрив аорти та надмірне потовщення серця, яке може викликати біль у грудях та утруднене дихання.

Стрес-ехокардіографію можна використовувати у поєднанні з тредмілом тестом для визначення локалізації судинного захворювання.

Перфузійна сцинтиграфія міокарда

Перфузійна сцинтиграфія міокарда використовується в основному для виявлення будь-яких проблем зі скупченням крові у серцевому м’язі. Вона надає інформацію про приплив крові до серця у двох різних умовах: у стані стресу (наприклад, під час фізичних вправ) та у стані спокою.

Сцинтиграфію міокарда можна використовуватиме виявлення серйозних захворювань коронарних артерій. Діагностична чутливість та точність у діагностиці важких судинних захворювань даного методу становить близько 90 відсотків. Результати, отримані під час тесту, також надають інформацію про ризик смертності, серцеві функції та виражену серцеву недостатність пацієнта, а також дані, важливі для прийняття рішення про правильний курс лікування.

Флеш-КТ

Флеш-КТ — рентгенологічний метод діагностики, у якому створюється зображення поперечного перерізу досліджуваної області з допомогою рентгенівських променів.

Як радіологічний метод діагностики Flash CT (Флеш-КТ) може забезпечити зображення всіх частин тіла, особливо серця та легень.

Серце можна просканувати за 250 мілісекунд. У порівнянні з системами з однією трубкою та одним детектором він забезпечує отримання зображень у два рази швидше. Це дозволяє сканувати серце за 250 мілісекунд із точністю 99% (чверть часу удару серця). Таким чином, хоча навіть у тих випадках, коли частота серцевих скорочень хворого перевищує 100 ударів за хвилину, необхідності уповільнення серця медикаментозними засобами не виникає. Флеш-КТ – це скануючий інструмент з найнижчим рівнем випромінювання на ринку. Сканування серця може бути виконано з меншим на 80 відсотків випромінюванням. Його можна використовувати у рутинних процедурах як неінвазивний кардіологічний метод діагностики.

МРТ серця

МРТ-тест надає цінну інформацію про вроджені вади серця та порожнини серця, а також дозволяє детально оцінити структуру основних артерій, що впадають у серце та виходять із нього. Він доповнює результати ехокардіографії, не чинячи несприятливого впливу на пацієнта. Він надає детальну інформацію при оцінці серцево-судинних звужень, ступеня впливу серцевого нападу на серцеві м’язи та стан серця при збереженні його життєздатності та функціональності. МРТ-тест має найвищий рівень діагностичної чутливості при оцінці захворювань серцевого м’яза та об’ємних утворень у серці.

ПЕТ КТ

ПЕТ КТ – дослідження серця, засноване на сцинтиграфії. Цей метод використовується для нагляду за збереженням життєвих сил серця. Він використовується в основному для отримання докладної інформації про функцію та життєздатність серцевих клітин, що дає точні результати про життєздатність серцевої тканини. Він дає посібник із визначення того, чи буде шунтування ефективним для пацієнта з високим ризиком.

Новини та статті на цю тему

ЯК ВИЛІКОВУЮТЬ СЕРЦЯ У КЛІНІЦІ ACIBADEM
ЯК ВИЛІКОВУЮТЬ СЕРЦЯ У КЛІНІЦІ ACIBADEM

За даними доктора медичних наук, професора Тайяра Сариоглу з клініки Acıbadem Bakırköy, щорічно у всьому світі народжується понад 1 мільйон немовлят із вродженою вадою серця. 23 листопада міжнародна мережа клінік Acıbadem організувала одноденний захід у клініці Acıbadem Altunizade у Стамбулі, присвячений темі «Транспозиція магістральних артерій: від народження до дорослого життя». Цей симпозіум зібрав фахівців з […] Читати далі

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук