Трансплантація кісткового мозку - Acıbadem
ТРАНСПЛАНТАЦІЯ КІСТКОВОГО МОЗКУ І ЛІКУВАННЯ СТВОЛОВИМИ КЛІТКАМИ

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ КІСТКОВОГО МОЗКУ І ЛІКУВАННЯ СТВОЛОВИМИ КЛІТКАМИ

Що таке трансплантація кісткового мозку?

Трансплантація кісткового мозку – це заміна пошкодженого або повністю зруйнованого кісткового мозку новими клітинами кісткового мозку. Трансплантація кісткового мозку може бути рятівним методом при гострих лейкозах та лімфомах, резистентних до стандартної хіміотерапії.

Види трансплантації

Стовбурові клітини можуть бути отримані з власного організму або іншої людини. Така людина називається донором.

Аутотрансплантація-це процедура із застосуванням власних стовбурових клітин людини. Цей метод трансплантації в основному використовується у пацієнтів з множинною мієломою та лімфомою.

Трансплантація алогенних клітин із підбором повністю сумісного донора – це процедура використання повністю сумісних стовбурових клітин іншої людини. Це переважно повністю сумісний родич пацієнта.

Трансплантація клітин від сумісного донора, який не є родичем пацієнта Виконується у пацієнтів, які не мають повністю сумісного брата чи сестри. Він підбирається шляхом пошуку за національними та міжнародними банками клітин кісткового мозку.

Гаплоідентична трансплантація Виконується для пацієнтів, які не мають повної відповідності з братом або сестрою, і які терміново потребують трансплантації. Донор – це наполовину сумісний брат, мати, батько чи дитина пацієнта. Це відносно новий метод, і він може бути таким самим ефективним, як і трансплантація від сумісних донорів, які не є родичем пацієнта, якщо виконується в центрах з великим досвідом.

Як визначається сумісний неспоріднений донор?

  • Якщо пацієнт не має спорідненого донора, то в національних та міжнародних базах даних (DKMS, BMDW) здійснюється пошук неспорідненого донора з використанням 10-параметричного тесту типування HLA високої роздільної здатності.
  • Після встановлення типу HLA пацієнта можна здійснити попередній пошук.Попередній пошук є комп’ютеризованим пошуком, призначеним для виявлення потенційних донорів клітин кісткового мозку, які мають аналогічні антигени HLA.У разі успішного проведення попереднього пошуку потенційних донорів розпочинається формальний пошук.
  • У ході цього процесу банк зв’язується з потенційними донорами та отримує зразки крові для підтвердження HLA-типування та виконання інших скринінгових тестів. Ці додаткові аналізи крові є більш спеціалізованими та призначені для визначення того, який донор є найбільш підходящим. Пошук неспорідненого донора-це складний та трудомісткий процес.
  • У середньому процес пошуку займає до 3 місяців, тому дуже важливо якнайшвидше розпочати процес пошуку неспорідненого донора.
  • Як тільки достатньо стовбурових клітин буде зібрано від донора, вони направляються в центр трансплантології Altunizade Acıbadem для процедури трансплантації.

Що таке гаплоідентична трансплантація?

Абсолютно особливим методом трансплантації, який нині застосовується лише у кількох центрах у світі, є гаплоідентична трансплантація стовбурових клітин. Цей метод, ймовірно, повністю усуне проблему пошуку донора і тому сприймається як метод трансплантації майбутнього. 10/10 відповідність тканин не вважається суттєвою при гаплоідентичній трансплантації, і мати, батько, напівсумісний брат або дитина пацієнта можуть бути донором, навіть якщо сумісність оцінюється лише у 50%.

Для лікування яких захворювань використовується ТКМ?

Трансплантація кісткового мозку проводиться людям, у яких є захворювання, що супроводжуються ураженням кісткового мозку, такі як лейкоз або мієлодиспластичний синдром, інші злоякісні захворювання системи крові, такі як лімфоми та множинна мієлома, апластична анемія, при яких кістковий мозок не може виробляти досить активні кровотворні клітини. Метод також можна використовувати для лікування деяких ракових захворювань за відсутності ефекту від хіміотерапії, наприклад, при раку яєчок, нейробластомі та медуллобластомі та вроджених порушеннях, наприклад, таласемії, серповидноклітинної анемії, порфірії, серйозних імунодефіцитних станах.

Скільки часу займає відновлення після трансплантації?

Високодозна хіміотерапія викликає нудоту, діарею, лихоманку, випадання волосся та необхідність переливання крові та тромбоцитів. Протягом двох тижнів після трансплантації нові клітини знаходять своє місце та починають виробляти клітини. Загальний стан пацієнта покращується у міру підвищення рівня кров’яних клітин, а потім настає момент, коли їх можна виписати із клініки. З цієї миті вони регулярно повертаються для контрольних обстежень.

Як довго продовжуються наступні візити?

Період спостереження після трансплантації в клініці Altunizade Acıbadem варіює від 3 місяців до року в залежності від процесу відновлення пацієнта, який потім повертається для спостереження до рідної країни. Протягом першого року потрібен захист імунної системи пацієнта, оскільки це впливає на терапію.

Рекомендується уникати переповнених приміщень, тому що навіть інфекції верхніх дихальних шляхів, що передаються від інших людей, можуть вимагати стаціонарного лікування. Тому пацієнтам рекомендується змінити спосіб життя. За умови, що ці попередження не ігноруються, більшість пацієнтів можуть повернутися до нормального життя протягом 3-6 місяців. Крім того, їм також рекомендується вживати приготовлену термічно оброблену продукцію і їсти очищені фрукти та овочі протягом перших кількох місяців.

Чи можливо завагітніти пацієнтам, які перенесли трансплантацію кісткового мозку в наступні роки?

У деяких випадках фертильність може бути порушена через хіміотерапію. Сім’ї, які планують мати дітей, іноді можуть зробити це за допомогою методу екстракорпорального запліднення. Якщо є час до початку лікування, можна застосувати метод заморожування сперматозоїдів або яйцеклітин.

Як саме відбувається процедура алогенної трансплантації?

  1. При всіх видах алогенної трансплантації як пацієнт, так і донор проходять безліч передтрансплантаційних тестів, включаючи стандартні аналізи крові, дослідження серцево-судинної та дихальної систем та обстеження стоматолога. Тести HLA повторюються для перевірки сумісності.
  2. Під час проведення гаплоідентичної трансплантації є тести, які можуть передбачити, чи є підвищена ймовірність відторгнення донорських клітин організмом пацієнта. Якщо ці тести позитивні, то донор змінюється та підшукується новий донор.
  3. Ці тести зазвичай займають 4-5 днів, і якщо донор підходить, починається мобілізація стовбурових клітин від донора. Коли донор прибуває в клініку, проводиться катетеризація двох вен на руках і починається збір стовбурових клітин за допомогою апарату аферезу. Процедура продовжується доти, доки не буде отримана достатня кількість клітин для пацієнта. Зазвичай це триває близько 2 днів.
  4. Як тільки у донора буде зібрано достатню кількість стовбурових клітин, настав час розпочати процедуру трансплантації. На цьому етапі донор може повернутися до своєї країни. Таким чином, тривалість перебування донора становить приблизно 10 днів.
  5. Пацієнт надходить до клініки, і у вену на шиї вводиться центральний катетер. Цей катетер використовується протягом всієї процедури трансплантації, щоб проводити хіміотерапію, вводити інші ліки, такі як антибіотики, проводити переливання крові та тромбоцитів та виконувати аналізи крові.
  6. Тривалість хіміотерапії при алогенній трансплантації з повною сумісністю по HLA становить 6 днів, для неспорідненої трансплантації – 7 днів та для гаплоідентичної трансплантації – 9 днів. Після кількох днів відпочинку донорські стовбурові клітини вводяться так само, як проводиться переливання крові, через катетер у вену в районі шиї.
  7. Після хіміотерапії та під час останніх етапів трансплантації у пацієнта зазвичай спостерігається втрата апетиту та діарея як побічні ефекти від хіміотерапії. Існує необхідність у переливанні крові та тромбоцитів. Гарячка зустрічається часто і лікується антибіотиками, які вводяться через центральний катетер.
  8. Стовбурові клітини починають приживатися через 10 днів після трансплантації. На цьому етапі зазвичай починають вщухати симптоми втрати апетиту, діареї та інші. Тим не менш, пацієнт буде готовий залишити клініку ще через 5-7 днів, тому що все ще буде необхідно стабілізувати показники крові, електролітів та налагодити адекватне пероральне харчування. Таким чином, загальна тривалість перебування у клініці становить близько 1 місяця.
  9. Як тільки пацієнти стають клінічно стабільними, вони виписуються з клініки та спостерігаються за місцем проживання у схвалених готелях, де вони зупиняються зі своєю сім’єю. Для контрольних відвідувань клініки та проведення аналізів надається транспорт. Як для стаціонарних процедур, так і для амбулаторних відвідувань обов’язково є перекладач.
  10. Аналіз кісткового мозку зазвичай проводиться через 1 місяць після дня трансплантації, щоб переконатися у відсутності порушень та перевірити, чи присутні дійсно донорські клітини.
  11. При підтвердженні стабільного стану пацієнтів переводять до їхньої країни. Розрахунковий середній час від дня надходження до дати повернення становить приблизно від 2 до 3 місяців, але воно може змінитися, якщо є такі проблеми, як інфекції, що продовжуються, або повільне зростання показників крові або інші ускладнення.
  12. Якщо є ускладнення, такі як інфекції, що не реагують на стандартне лікування під час перебування у рідній країні, пацієнт може повернутися до клініки Altunizade Acıbadem для подальшого лікування.

Чому слід обрати клініку Altunizade Acıbadem?

Послуги надаються у стерильному середовищі, що відповідає міжнародним стандартам. У центрах трансплантації кісткового мозку важливим є застосування мультидисциплінарного підходу. При необхідності підтримку надають усі відповідні відділення, такі як відділення інтенсивної терапії, загальної хірургії, кардіології, нефрології та ЛОР. Трансплантовані стовбурові клітини одержують у ліцензованій лабораторії, що відповідає принципам НПП, групи Acıbadem Healthcare; і всі клітини аналізуються на життєздатність, кількість та активність до проведення процедури трансплантації.

  • Гаплоідентична трансплантація в клініці Acıbadem виконується з методикою виснаження альфа-бета Т-клітин, щоб зменшити ймовірність летальних ускладнень захворювання вид реакції трансплантата проти господаря і, отже, зменшити смертність пацієнтів внаслідок цього ускладнення.
  • CD19 позитивні клітини також виснажуються, щоб уникнути смертельно небезпечної інфекції вірусом Епштейна Барра (ВЕБ) після трансплантації. Це також дозволяє уникнути смертельного лімфопроліферативного захворювання, пов’язаного із ВЕБ.
  • Мезенхімальна підтримка стовбурових клітин, що допомагає зменшити частоту реакцій «трансплантат проти господаря», сприяє інтеграції та швидкому відновленню імунної функції, застосовується при всіх процедурах алогенної трансплантації, включаючи процедури з повністю сумісним донором. Неспоріднена та гаплоідентична трансплантація з повною сумісністю.
  • Cd45ra виснажені донорські Т-клітини зазвичай вводять усім пацієнтам при застосуванні методу гаплоідентичною трансплантацією для підвищення противірусного імунітету.
  • Вірус-специфічні Т-клітини стандартно вводяться проти резистентних ЦМВ, ВЕБ, BK-вірусу, аденовірусу та вірусу простого герпесу у пацієнта. Ця процедура може в рази зменшити смертність пацієнтів.
  • Клініка Altunizade Acıbadem використовує новітні технології трансплантації та за допомогою досвідченої клінічної команди трансплантологів забезпечує пацієнтові найкращі шанси на виживання.
  • Клініка Altunizade Acıbadem представляє економічні трансплантаційні пакети для установ та є дуже конкурентоспроможною порівняно із Західною Європою та США.

Імунотерапія CAR Т-клітинами (Т-клітини з химерним антигенним рецептором) в Acibadem, Туреччина

CAR T-клітинна терапія – це новий тип лікування раку з використанням імунних клітин для атаки пухлин. Acibadem першим у Туреччині та регіоні застосував новий метод лікування.

Що таке CAR Т-клітинна терапія?

Лікування CAR Т-клітинами – це форма імунотерапії, яка спрямовує механізм імунної системи на боротьбу з раком. Терапія підбирається індивідуально для кожного пацієнта з використанням Т-клітин, основного компонента нашої імунної системи.

У чому полягає CAR Т-клітинна терапія?

При імунотерапії CAR Т-клітинами, Т-клітини одержують з організму та генетично модифікують у лабораторних умовах для отримання специфічних химерних антигенних рецепторів (CAR). Коли модифіковані Т-клітини знову вводять пацієнту, нові рецептори дозволяють їм ідентифікувати певні антигени ракових клітин та руйнувати пухлину.

Які види раку можна лікувати за допомогою CAR Т-клітинної терапії?

На сьогоднішній день CAR Т-клітинна терапія схвалена для лікування рефрактерного В-клітинного гострого лімфобластного лейкозу (В-ОЛЛ), В-клітинної лімфоми та множинної мієломи. В Acibadem лікування CAR-T несе рецептор CD-19. Його можна розглядати для пацієнтів з посттрансплантаційним рецидивуючим або рефрактерним В-клітинним гострим лімфобластним лейкозом та неходжкінською лімфомою (НХЛ). Протягом наступного року буде готовий наш продукт для клінічних випробувань від множинної мієломи.

Для успішної терапії CAR Т-клітинами у пацієнта має бути добрий загальний стан здоров’я, а пухлинне навантаження має бути низьким. Тому наші лікарі переважно призначають проміжну хіміотерапію та/або променеву терапію перед процедурою, щоб підвищити ефективність лікування.

Як відбувається процедура CAR T-клітинами?

Якщо буде встановлено, що ви підходите для терапії CAR Т-клітинами, ваші клітини периферичної крові або клітини периферичної крові донора будуть взяті за допомогою пристрою шляхом аферезу. Ця процедура триває від 2 до 4 годин. Потім буде сконструйовано генетичну структуру цих клітин, і вони будуть розмножені в лабораторних умовах. Кінцевий продукт буде заморожено та збережено для вас до завершення контролю якості. Процеси виробництва та контролю якості CAR-T-клітин займуть приблизно 21 день.

Тим часом до початку терапії протокол хіміотерапії з двома агентами для лімфодеплеції буде підтримуватися протягом 4 днів, щоб створити місце для модифікованих CAR-T-клітин у вашому організмі. Має пройти 48 годин, щоб допомогти виведенню ліків з організму. І насамкінець, персоналізовані Т-клітини CAR будуть вводитися внутрішньовенно протягом 30 хвилин.

Скільки часу потрібно для відновлення після CAR Т-клітинної терапії?

Терапія CAR-T-клітинами являє собою приблизно 2-тижневе лікування, яке включає лімфодеплецію та введення CAR-T-клітин. Наші лікарі можуть впоратися з побічними ефектами, такими як синдром вивільнення цитокінів, нейротоксичність або інфекції після процедури. Час, який минає минути від введення клітин до виписки, зазвичай менше 1 місяця.

Після терапії CAR Т-клітинами вам знадобиться лікування ВВІГ (імуноглобулін) терміном до 1 року. Підраховуватимуть кількість CAR Т-клітин, перевірятимуть ймовірність підступного захворювання та аналізуватимуть кількість В-лімфоцитів з інтервалом на місяць. Якщо за одним із цих трьох параметрів спостереження буде отримано негативний результат, ваше лікування буде завершено алогенною трансплантацією стовбурових клітин.

Якою є ймовірність успіху лікування раку методом CAR Т-клітинної терапії?

Міжнародні дослідження показують, що загальна відповідь може становити >90% у пацієнтів із гострим лімфобластним лейкозом та >80% у пацієнтів із неходжкінською лімфомою. Ці цифри можна порівняти з нашими даними. На сьогодні CAR T-клітинна терапія є найбільш ефективним варіантом для пацієнтів з ОЛЛ та НХЛ, резистентних до терапії другої лінії. Імунотерапія CAR T-клітинами дає цим пацієнтам можливість повного лікування.

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук