Відділення ядерної медицини мережі клінік Acıbadem займається використанням радіоактивних препаратів у невеликих кількостях для діагностики та лікування захворювань, а також відстежує розподіл цих речовин в організмі.
У той час як радіологія використовує візуалізацію для вивчення анатомічних деталей, ядерна медицина використовує візуалізацію для вивчення функцій органів діагностики захворювань.
Відділення ядерної медицини мережі клінік Acıbadem може візуалізувати інфекції, запалення, захворювання серцево-судинної системи, кісткову систему, щитовидну залозу, паращитовидну залозу, сечостатеву систему, легеневу систему, центральну нервову систему, пухлини та інтраопераційні процедури біопсії сигнального вузла.
Відділення ядерної медицини може виконати сцинтиграфію всього тіла з міченими лейкоцитами.
Позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) – це метод візуалізації в ядерній медицині, який може виявляти ранні ознаки раку, хвороб серця та головного мозку.
ПЕТ проводиться за допомогою спеціальної камери, комп’ютера та ядерної медицини. Ядерна медицина використовує радіоіндикатори, які містять невелику кількість радіоактивного матеріалу під час візуалізуючих досліджень. Вони накопичуються в пухлинах або осередках запалення. Залежно від природи даних радіофармпрепаратів, вони зв’язуються з білками-мішенями в організмі. Це дозволяє лікарю виявити хворобу до того, як вона буде виявлена за інших візуалізуючих досліджень.
Хоча трассер в основному вводиться внутрішньовенно, його можна проковтнути або вдихнути, залежно від хворобливого стану, що досліджується. Він накопичується в області, що досліджується. Спеціальна камера фіксує гамма-випромінювання радіотрассера. Камера та комп’ютер створюють зображення та надають молекулярну інформацію.
Завдяки передовій технології ПЕТ, що використовується, може виявляти зміни на клітинному рівні і виявляти ранній початок захворювання раніше, ніж інші візуалізуючі тести.
ПЕТ-КТ дозволяє отримати докладні тривимірні зображення органів та структур тіла. Зображення чітко показують всю досліджувану частину тіла, непошкоджені та аномальні області, а також підкреслюють, наскільки добре функціонують органи або тканини зображення.
ПЕТ часто поєднують із комп’ютерною томографією для подальшого уточнення результатів сканування. Це призводить до ПЕТ-КТ.
ПЕТ-КТ не лише відображає, як виглядають внутрішні структури тіла, але й показує, наскільки вони добре функціонують.
ПЕТ-КТ допомагає виявити різні стани, такі як рак, серцеві хвороби, порушення головного мозку. Лікар використовує цю інформацію для діагностики захворювання, спостереження за його перебігом чи лікування.
ПЕТ-КТ переважно використовується для діагностики онкологічних захворювань. При ПЕТ-КТ ракові клітини виглядають яскравішими плямами, ніж нормальні клітини, тому що швидкість їхнього метаболізму вища, ніж у нормальних клітин. ПЕТ-КТ може бути корисним для виявлення онкології. Крім того, ПЕТ-КТ використовується для визначення того, чи поширився рак (метастазував) в організмі і наскільки добре він піддається лікуванню. Це допомагає оцінити, наскільки добре працює рекомендований фахівцем план лікування, і, за потреби, дає уявлення про необхідність втручання у лікування. Також ПЕТ-КТ може визначити, чи повернувся рак після закінчення лікування, а також може використовуватися для оцінки прогнозу.
ПЕТ-КТ іноді допомагає планувати такі операції як аортокоронарне шунтування або операції на головному мозку при епілепсії.
ПЕТ-КТ дозволяє оцінити метаболізм та життєздатність тканин. Апарат можна використовувати для виявлення певних станів, що впливають на нормальне функціонування мозку, таких як деменція.
У комп’ютерній томографії (КТ) використовуються рентгенівські промені. При ПЕТ-скануванні використовується радіоактивний індикатор для відображення того, як орган функціонує на клітинному рівні. Відомо, що хвороби зазвичай починаються на клітинному рівні. Таким чином, можливе захворювання виявляється на максимально ранньому терміні. КТ та МРТ самостійно не можуть відображати на клітинному рівні.
КТ показує докладні зображення органів та тканин у вашому тілі, тоді як ПЕТ-КТ виявляє аномальну активність в органах та тканинах більш точно, ніж інші методи візуалізації. Апарат може виявити ці аномальні дії раніше, ніж інші способи візуалізації. Одночасне сканування ПЕТ та КТ (ПЕТ-КТ) дозволяє отримати тривимірні зображення, які дозволяють поставити більш точний діагноз. Завдяки цій перевагі на практиці використовується ПЕТ-КТ, щоб отримати більше інформації про стан тканини або органу, коли виникає ймовірність раку.
Завдяки ПЕТ-КТ виявляють ракову тканину та отримують уявлення про її стадію. Крім того, в процесі діагностики та лікування лікар знаходить точну ділянку для біопсії, щоб стежити за тим, чи працюють методи лікування протягом усього процесу. Ця процедура допомагає контролювати, чи залишилася ракова тканина після лікування та дозволяє стежити за статусом розвитку раку, дає розуміння необхідності променевої терапії.
ПЕТ-КТ це амбулаторна процедура, тобто пацієнт може повернутися додому після завершення тесту. При плануванні ПЕТ-КТ ви будете інформовані про подальші дії. Для досягнення найкращих результатів сканування необхідно дотримуватися наведених інструкцій.
Прибуття вчасно важливе, тому що радіофармпрепарат, який використовується для сканування, добре працює лише протягом короткого часу. При великому запізненні може знадобитися скасування сканування.
Зазвичай за 6 годин до сканування нічого не можна їсти, але пацієнт може пити воду.
Про будь-які рецептурні, безрецептурні (OTC) або додаткові ліки необхідно інформувати лікаря. Слід запитати, чи потрібно застосовувати препарати, які використовуються безперервно у день дослідження. Крім того, необхідно повідомляти про хронічні захворювання, такі як діабет. Зокрема діабет може змінити результати аналізів, а радіоактивний індикатор може вплинути на рівень цукру в крові. Пацієнтам слід повідомляти про те, що вони матері-годувальниці або про те, що вони можуть бути вагітні. Рекомендується не годувати грудьми протягом 24 годин після тесту, оскільки це вважається ризикованим для дитини.
Слід надати інформацію про будь-які можливі лікарські або харчові алергії, включаючи алергічні реакції на йод.
Важкі вправи, такі як біг, біг підтюпцем та підняття ваги, не повинні виконуватися за 24 години до процедури. При клаустрофобії слід звернутися до лікаря.
Слід носити вільний, зручний одяг без металевих блискавок та гудзиків. Будь-який одяг та прикраси, які можуть містити метал, наприклад ремені, сережки, сорочки з кнопками або блискавками, бюстгальтери та окуляри, впливають на сканування. Під час сканування може бути рекомендовано носити лікарняний одяг. Про медичні пристрої, такі як кардіостимулятори та штучні суглоби, слід повідомити лікаря.
Оскільки ПЕТ-КТ сканування, яке дозволяє нам отримувати інформацію на клітинному рівні, може виявляти ракові клітини з вищою швидкістю метаболізму, ніж нормальні клітини, тому в основному даний апарат є кращим для скринінгу раку.
ПЕТ-сканування корисне для виявлення раку, виявлення поширення раку, перевірки ефективності лікування раку, надання уявлення про те, який метод лікар повинен використовувати у процесі лікування, та виявлення рецидиву раку.
Зображення ПЕТ-КТ слід інтерпретувати обережно. При ПЕТ-КТ іноді незлоякісні зображення можуть бути помилково прийняті за рак або пропущені ракові вогнища. Точні результати можна отримати з досвідченою командою та уважним фахівцем.
Пухлини, які можуть бути виявлені за допомогою ПЕТ-КТ, включають пухлини головного мозку, молочної залози, шийки матки, товстої кишки, стравоходу, голови та шиї, легень, лімфатичної системи, підшлункової залози, передміхурової залози, шкіри та щитовидної залози.
Галій-68 (Ga-68) – це агент ядерної медицини, який використовується для візуалізації раку передміхурової залози та ендокринних пухлин (галій-ПЕТ) у відділенні ядерної медицини. 20-хвилинне сканування ПЕТ-КТ проводиться після внутрішньовенного введення пацієнту ізотопу Галію-68 та закінчення 60-хвилинної фази поглинання.
ПЕТ-КТ з ізотопом Галія 68 PSMA більш успішна, ніж ПСА, УЗД, комп’ютерна томографія та МРТ при стадуванні та дослідженні рецидивів та метастазів у пацієнтів з карциномою передміхурової залози. ПЕТ-КТ з ізотопом Галія 68 Dotatate є більш ефективною, ніж класичні методи візуалізації, у пацієнтів з підвищеною експресією рецепторів соматостатину, таких як нейроендокринні пухлини, менінгіоми, феохромоцитома і т.д.
ПЕТ-КТ з галієм-68 може бути потенційно корисним пацієнтам з помірним та високим ризиком відповідно до патологічної оцінки та стадії.
Рецидиви та метастази, виявлені за допомогою ПЕТ-КТ Ga-68, можна успішно лікувати за допомогою іншого радіонукліду Lu-177 (лютецій). Ця терапія може продовжити виживання та підвищити якість життя.
Терапія лютетиєм 177 – це метод лікування, розроблений для пацієнтів з нейроендокринними пухлинами та раком передміхурової залози, рефрактерним до гормональної терапії.
Терапія Lu-177 націлена лише на ракову зону. У літературі вказується, що терапія Lu-77 сприяє збільшенню виживання, покращенню якості життя, полегшенню симптомів та покращенню біохімічних маркерів у пацієнтів з нейроендокринними пухлинами, позитивними за рецептором соматостатину. Терапія Lu-177 PSMA забезпечує ефективну відповідь навіть у пацієнтів з метастатичним резистентним до кастрації раком передміхурової залози після використання більшості інших варіантів лікування. Ця терапія, що добре переноситься, має керований профіль токсичності.
Оскільки Lu-177 проникає у тканини менш ніж на 2 мм, він менш нефротоксічний. Це дозволяє знизити променеве навантаження на кістковий мозок у пацієнтів із дифузними метастазами у кістки.
Було продемонстровано, що терапія Lu-177 ПСМА (PSMA) полегшує біль у більшості пацієнтів з пізньою стадією раку передміхурової залози, які скаржаться на біль через метастази.
Показники ПСА, що використовуються для спостереження за раком передміхурової залози, свідчать про їхнє зниження після лікування. Багато досліджень показують, що цей метод продовжує виживання та підвищує якість життя пацієнтів з раком передміхурової залози на пізніх стадіях.
Терапія лютецієм проводиться у чотири-шість циклів з інтервалом у два-чотири місяці. Міжпацієнтна варіабельність впливає на загальну кількість циклів та міжциклових інтервалів.
У відділенні йодної терапії використовується радіоактивний йод для лікування раку щитовидної залози у відділенні ядерної медицини мережі клінік Acıbadem.
У відділенні є дві палати зі свинцевим покриттям для безпеки пацієнтів та персоналу. На протязі всього лікувального сеансу палати перебувають під наглядом медсестри з камерою. Пацієнти можуть дзвонити медсестрам та запитувати інформацію у будь-який час. Медсестри відвідують палати пацієнтів через певні проміжки часу для проведення необхідних перевірок. Крім лікаря та медсестри до палат нікого не пускають.