Цифрова субстракційна ангіографія (ЦСА) - Acıbadem
ЦИФРОВА СУБТРАКЦІЙНА АНГІОГРАФІЯ (ЦСА)

ЦИФРОВА СУБТРАКЦІЙНА АНГІОГРАФІЯ (ЦСА)

Що таке цифрова субтракційна ангіографія?

Цифрова субтракційна ангіографія (ЦСА) – інтервенційний рентгенологічний метод, який використовується для чіткої візуалізації кровоносних судин у тканинах. Його часто використовують для виявлення проблем із кровотоком у судинах головного мозку. Контрастна речовина вводиться в тіло для візуалізації. Коли контрастна речовина через кровоносні судини досягає бажаної області візуалізації, робляться рентгенівські знімки цієї області. Прилад опрацьовує ці зображення, так звана техніка «віднімання». Внаслідок цієї процедури чітко виявляється структура області кровоносних судин та ступінь кровопостачання.

Цифрова субтракційна ангіографія (ЦСА) вважається «золотим стандартом» методу візуалізації для виявлення проблем із кровотоком. Це інвазивний метод, оскільки він потребує внутрішньовенного введення контрастної речовини під час цифрової субтракційної ангіографії (ЦСА). Існує ризик ускладнень від цієї контрастної речовини. Однак цей ризик подібний до інших інвазивних методів візуалізації.

Які переваги цифрової субтракційної ангіографії?

Цифрова субтракційна ангіографія, метод рентгеноскопічної візуалізації, безпечно використовується з 1970-х років. Завдяки цій методиці, яка виявляє кровопостачання у потрібній області, можна максимально чітко відобразити судинну структуру та кровопостачання області в режимі реального часу.

До введення контрастної речовини проводиться рентген області-мішені (зображення маски) для отримання чітких знімків. Таким чином, пристрій відображає анатомію області та сторонні тіла (стент, хірургічні затискачі і т. д.), якщо такі є, як звичайне рентгенівське зображення. Потім вводять контрастну речовину. Зображення робляться послідовно з ін’єкцією. Ці зображення та зображення маски віднімаються один з одного. У результаті з’являються лише області, заповнені контрастною речовиною. Ці області являють собою судинні структури та області, що живляться кров’ю, що тече за цими венами.

Демонстрація того, що інтервенційна радіологія радіологія дозволяє досягти більш успішних результатів у більш короткі терміни, оскільки відкриті процедури збільшують свідчення до таких досліджень. На сьогоднішній день цифрова субтракційна ангіографія, яка в основному використовується для ендоваскулярної пластики, аневризм, артеріального стентування, тромбектомії, артеріальної балонної ангіопластики, ендоваскулярної емболізації є ефективним методом у процесі лікування, а також діагностики захворювань фахівцем.

Коли використовується субтракційна ангіографія?

Цифрова субтракційна ангіографія використовується як для виявлення, так і для лікування патологій кровоносних судин та васкуляризації. Успішне виконання багатьох відкритих судинних процедур за допомогою інтервенційної радіології також збільшує використання та показання цифрової субтракційної ангіографії.

Цифрову субтракційну ангіографію можна використовувати для точної діагностики артеріовенозних мальформацій, внутрішньомозкових крововиливів невідомої етіології та аневризм при субарахноїдальних крововиливах при негативному результаті КТА/МРТ.

Цифрова субтракційна ангіографія може бути використана для лікування передопераційної емболізації судинних пухлин, емболізації артеріовенозних фістул/мальформацій, ендоваскулярного лікування спазму судин, як ускладнення субарахноїдального крововиливу, установки інтракраниального/екстраниенального стену, механізованої тромбектомії при гострому інсульті, скручеванню аневризми, механічній тромбектомії при гострому інсульті.

Скільки часу займає цифрова субтракційна ангіографія?

Цифрова субтракційна ангіографія – це переважно ангіографічна процедура. Як і при інших ангіографіях, пацієнту в стерильному середовищі вводять седацію при необхідності та обробляють у положенні лежачи на спині. За допомогою досвідченної команди виконують процедуру візуалізації судинної структури пацієнта.

Тривалість обстеження може становити не менше півгодини, залежно від стану пацієнта, області, що підлягає візуалізації, та стану захворювання у цій галузі. Мета полягає в тому, щоб виконати візуалізацію в найкоротші терміни, не завдавши жодної шкоди пацієнтові. Після візуалізації пацієнта може бути виписано після деякого спостереження.

Процедура цифрової субтракційної ангіографії

Перед виконанням цифрової субтракційної ангіографії пацієнт перевіряється на наявність серцево-судинних захворювань, діабету, прийом лікарських засобів, будь-які алергії в тому числі на контрастну речовину, що містить йод, попередні операції та стан функції нирок.

Забезпечуються суворі асептичні умови в технічних препаратах, що виробляються під час мніпулції пацієнта, у тому числі стосовно одягу, який він має носити. Пацієнт лягає на ліжко таким чином, щоб забезпечити легкість маневру рентгенологу, який виконуватиме аплікацію. Залежно від ситуації або процедури пацієнт може бути під седацією або під загальною анестезією.

На початку цифрової субтракційної ангіографії рентгенівські знімки робляться до введення контрастної речовини в цільову область, де бажано виявити судинну структуру. На місце проколу наноситься анестезія, щоб досягти цільової області. Зазвичай виконується пункція під контролем УЗД. У цей момент за допомогою комплекту вводиться інтродьюсер, таким чином досягаючи цільової області. Рентгенівські знімки робляться послідовно, тоді як контрастна речовина вводиться у цільову область. Завдяки апарату ці два зображення віднімаються один з одного, і судини цільової області чітко відображаються. Після завершення процедури інтродьюсер видаляють. Можливу кровотечу у місці виходу зупиняють під контролем. Якийсь час за хворим спостерігають.

Ускладнення цифрової субтракційної ангіографії

Хоча цифрова субтракційна ангіографія є золотим стандартом візуалізації, який показує кровопостачання судин та областей, зрештою це інвазивна процедура. У процесі візуалізації можуть виникнути місцеві та системні ускладнення.

Локально це може спричинити локальне пошкодження тканин у місці проколу. Тут є ризик утворення тромбів. Можуть виникнути деякі судинні проблеми, такі як псевдоаневризми та артеріовенозні фістули. Під час застосування можливі ризики оклюзії вени, розриву вен через закид внутрішньосудинного згустку повітрям. Крім того, може мати місце токсична дія контрастної речовини, що потрапила в нирки.

Як і передбачалося при кожному хірургічному втручанні, пацієнт також може відчувати тривогу та пов’язане з тривогою падіння артеріального тиску, нудоту, запаморочення та біль під час процедури.

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук