Да Вінчі - Acibadem
Da Vinci

Da Vinci

Як використовується робот Da Vinci?

Роботизована хірургічна система da Vinci – це вдосконалена роботизована платформа, призначена для розширення можливостей хірурга та пропонує можливість відкритої операції. Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило хірургічну систему робота Da Vinci в 2000 році. Тисячі хірургів по всьому світу пройшли навчання роботі з системами робота da Vinci та виконали понад 7 мільйонів хірургічних процедур з використанням хірургічних систем робота da Vinci.

Хірургічна система робота da Vinci складається з трьох основних інтегрованих підсистем, які включають консоль хірурга, візок з боку пацієнта та електронна система.

Консоль хірурга дозволяє лікарю бачити операційне поле та контролювати рух ендоскопічних інструментів та ендоскопа (пристрій, що дозволяє переглядати внутрішні органи та порожнини пацієнта).

Візок для пацієнта з механічними важелями, які підтримують ендоскопічний інструмент та камеру під час операції.

Електронна система – це частина загальної системи, яка містить допоміжне обладнання. Елементами цього обладнання є електрохірургічний блок (ЕХУ), аспіраційні/іригаційні насоси, інсуффлятор та джерело світла для ендоскопу.

Ергономічний дизайн роботизованої системи da Vinci дозволяє хірургу працювати зі зручного положення, сидячи за консоллю, коли очі та руки розташовані на одній лінії з інструментами. Хірург може переміщати інструменти чи камеру за власним бажанням, використовуючи команди, що він дає руками.

Система машинного зору робота da Vinci забезпечує тривимірне зображення високої чіткості, надаючи хірургу кристально чисте зображення хірургічної області, збільшене у 10 разів у порівнянні з тим, що бачить людське око.

Надаючи хірургам чудовий зір, покращену спритність, велику точність та ергономічний комфорт, роботизована хірургічна система da Vinci дає можливість більшій кількості хірургів виконувати мінімально інвазивні процедури, що включають складні та делікатні розсічення або реконструкцію.

Які операції може виконувати робот Da Vinci?

Експерти-хірурги кажуть, що в деяких операціях вони можуть легше маневрувати в обмеженому просторі та досягати більшого ступеня руху за допомогою роботизованих рук da Vinci у порівнянні з їхніми власними руками. Вони повідомляють про більш успішні операції при певних маніпуляціях, особливо в колоректальній ділянці (кишковику або товстій кишці), голові або шиї, а також серцевому клапані. Хоча операції на відкритому серці все ще проводяться, хірурги тепер вважають за краще використовувати мінімально інвазивні підходи.

Для коронарного шунтування одним із двох мінімально інвазивних хірургічних підходів є роботизована хірургія з роботом da Vinci. Для цього потрібно лише кілька невеликих надрізів, через які лікарі вводять хірургічне обладнання та камеру для перегляду. У торакоскопічній хірургії серця лікарі використовують спеціальні інструменти для проведення операції, спостерігаючи зображення, які збільшують за допомогою торакоскопічної камери на відеоекрані. Для відновлення мітрального клапана також може використовуватись роботизована хірургія da Vinci.

Хірурги виконують безліч процедур на товстій кишці, шлунку, підшлунковій залозі, печінці, жовчному міхурі та кишечнику, використовуючи мінімально інвазивну лапароскопічну або роботизовану хірургію за допомогою робота da Vinci замість великих розрізів шкіри та м’язів.

Трансоральна роботизована хірургія (TORS) також не вимагає розрізів, але використовує роботизовані технології, такі як робот da Vinci для проведення хірургічних операцій, включаючи рак ротової порожнини, м’якого піднебіння, мигдалин і неракові стани, пов’язані з задньою частиною ротової порожнини, язиком, горлом.

Хірурги можуть виконувати безліч процедур з використанням мінімально інвазивної відеоторакоскопічної хірургії або хірургії за допомогою робота Da Vinci, враховуючи рак, виявлений у будь-якій області грудної клітини, гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ), захворювання легень, такі як доброякісні пухлини. ), грижі у цій галузі, травматичні ушкодження та ін.

Роботизована хірургічна система da Vinci може використовуватися при гінекологічних захворюваннях, таких як сильний тазовий біль, ендометріоз, міома, аномальна кровотеча, пролапс тазових органів та рак.

Скільки в середньому потрібно часу для виконання роботизованої гістеректомії da Vinci?

Роботизована гістеректомія da Vinci забезпечує потужне тривимірне зображення операційного поля. Завдяки роботизованій гістеректомії da Vinci, яка забезпечує більш точні рухи руки людини, хірургічні інструменти можна використовувати під складними кутами та положеннями.

Роботизована гістеректомія da Vinci пропонує численні потенційні переваги в порівнянні з традиційними підходами до вагінальної, лапароскопічної або відкритої абдомінальної гістеректомії, особливо при виконанні більш складних процедур, таких як радикальна гістеректомія при гінекологічному раку.

Роботизована гістеректомія da Vinci зазвичай займає 1-3 години під загальним наркозом. Залежно від хірурга та складності випадку пацієнтів госпіталізують як мінімум на одну ніч, щоб лікарі могли стежити за перебігом їх відновлення. Більшість пацієнтів повертаються до свого повсякденного життя протягом тижня чи десяти днів.

Для складних гістеректомій та інших гінекологічних процедур роботизована хірургія da Vinci може бути найбільш ефективним та найменш інвазивним варіантом лікування. Через крихітні розрізи в 1-2 см хірурги, що використовують роботизовану систему da Vinci, можуть працювати з більшою точністю та контролем, зводячи до мінімуму біль та ризик, пов’язані з великими розрізами, водночас збільшуючи ймовірність швидкого одужання та відмінних результатів.

Переваги роботизованої гістеректомії da Vinci включають меншу крововтрату під час операції, менші розрізи, які викликають менше рубців, менший післяопераційний біль, зниження ризику інфекції, більш коротке перебування в лікарні, швидке лікування та швидке повернення до нормального життя.

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук