CyberKnife(Кіберніж) - Acıbadem
CYBERKNIFE

CYBERKNIFE

CyberKnife – це передова технологія неінвазивної безболісної радіохірургії, яка забезпечує субміліметрову точність при лікуванні раку у будь-якій частині тіла.

Що таке Кіберніж?

CyberKnife – удосконалений лінійний прискорювач, призначений для лікування раку. Його можна використовувати для лікування ракових та доброякісних пухлин та деяких інших станів, при яких доцільна променева терапія. CyberKnife складається з лінійного прискорювача вагою 140 кг, що виробляє рентгенівські промені потужністю 6 МВ, розташованого на промисловому роботі з шістьма суглобами, та роботизованої кушетки для пацієнта, яка може рухатися у шести напрямках. Пристрій для лікування повертає пацієнта за допомогою роботизованої технології, керованої комп’ютером, та спрямовує випромінювання під сотнями кутів. Робот має чутливість до 0,2 мм. За допомогою цієї системи ракові пухлини в головному мозку та по всьому тілу можна лікувати високими дозами радіації. Здорові тканини добре захищені від дії радіації.

Як працює Кіберніж?

CyberKnife застосовується шляхом накладення на пацієнта пластикової маски або іммобілайзера без необхідності хірургічного втручання. Під час лікування пацієнта поміщають на стіл, керований роботом, який може переміщатися у шести вимірах. Система захоплення зображення відстежує розташування пухлини і контролює рухи пацієнта, щоб за необхідності змінити положення. Це допомагає у безпечному лікуванні пухлин легень та печінки, які переміщуються при диханні. Під час лікування пацієнтам не потрібно затримувати дихання та може звично дихати. Система порівнює зображення комп’ютерної томографії та магнітного резонансу, отримані до лікування, з миттєвими зображеннями, отриманими під час лікування. Отримані координати пухлини миттєво оцінюються за допомогою комп’ютера, коригується доза опромінення. Тому на лікування не впливають дрібні рухи пацієнта. Доза опромінення обумовлена областю пухлини, а пошкодження здорових тканин, що оточують, зведено до мінімуму. Результати процедури проявляються поступово з часом, а пухлина зменшується.

Стереотаксична абляційна променева терапія

CyberKnife може проводити стереотаксичну радіохірургію (SRS) та стереотаксичну абляційну променеву терапію (SABR). SRS є альтернативою хірургічному втручанню без розрізів. Натомість він використовує сфокусовані радіоактивні промені для лікування ракових тканин з хірургічною точністю. Метою є руйнування пухлини за сеанс за допомогою високих доз радіації. Коли це лікування проводиться більш ніж за один сеанс (зазвичай 3-5 сеансів), воно називається стереотаксичною променевою терапією. На відміну від пристрою «Гамма-ніж», який призначений для проведення радіохірургії переважно при ураженнях головного мозку, Кібер-ніж може проводити лікування в будь-якому місці тіла. Зазвичай це називається стереотаксичною променевою терапією тіла (SBRT) чи SABR. SABR застосовує високі дози до цільових областей з граничною точністю, спричинюючи мінімальне пошкодження навколишніх здорових тканин.

Переваги пристрою CyberKnife

 • Субміліметрова точність. Система виконує лікування із чутливістю менше міліметра, забезпечуючи мінімальне пошкодження здорових тканин.
 • Можливість повного тіла. CyberKnife дозволяє лікувати пухлини або поразки по всьому тілу.
 • Альтернатива хірургії. CyberKnife особливо корисний при багатьох пухлинах, що потребують складної операції, і при лікуванні пухлин, які не можуть бути видалені хірургічним шляхом.
 • Синхронізація руху. CyberKnife контролює дихання пацієнта та рух пухлини, вносячи точну корекцію та відповідним чином застосовуючи опромінення.
 • Короткий цикл лікування. Як правило, променева терапія застосовується від одного до п’яти сеансів.
 • Безболісне лікування. Радіохірургічна система CyberKnife не викликає болю. Він не вимагає анестезії.
 • Амбулаторне лікування. Лікування CyberKnife значно знижує ризик ускладнень та час відновлення, пов’язаний із традиційною хірургією. Після лікування більшість пацієнтів можуть повернутися додому та відновити свою звичайну діяльність.

CyberKnife лікування раку

CyberKnife можна використовувати для лікування раку в будь-якій частині тіла, коли показано променеву терапію. Переважний для лікування злоякісних та доброякісних пухлин, метастазів, артеріовенозних мальформацій та деяких функціональних захворювань. Тим не менш, пацієнти повинні проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб визначити, чи підходить їм це лікування.

Серед іншого, CyberKnife можна використовувати для лікування наступних захворювань:

 • Первинні та метастатичні пухлини головного мозку
 • Рак голови та шиї
 • Пухлини хребців та спинальні пухлини
 • Пухлини м’яких тканин (рак легень, нирок, печінки та підшлункової залози)
 • Акустичні невроми
 • Менінгіоми та пухлини основи черепа
 • Пухлини гіпофіза
 • Рак очей
 • Рецидивні та залишкові пухлини
 • Артеріовенозні мальформації
 • Функціональні розлади, такі як невралгія трійчастого нерва
 • •Рак простати

Цей метод можна безпечно використовувати у пацієнтів, які раніше отримували променеву терапію щодо рецидиву захворювання в тій же області.

CyberKnife під час раку простати

Лікування Кібер-ножем можна використовувати як терапію першої лінії при раку передміхурової залози на ранній стадії, з низьким або середнім ризиком. У пацієнтів із запущеним раком передміхурової залози цей метод може допомогти уповільнити прогрес захворювання. Хірургія та променева терапія є поширеними варіантами лікування раку передміхурової залози. CyberKnife також ефективний, як хірургія, і більш точний, ніж звичайна променева терапія. Згідно з клінічними даними, лікування простати SBRT забезпечує відмінні показники безрецидивного виживання через п’ять років після лікування. Крім того, це неінвазивно, безболісно та зручно для пацієнтів. Лікування Кібер-ножем раку передміхурової залози зазвичай завершується за 4-5 сеансів протягом 1-2 тижнів, тоді як традиційна променева терапія займає 8-10 тижнів.

Побічні ефекти після застосування CyberKnife

Завдяки своїм специфічним особливостям CyberKnife зазвичай викликає менше побічних ефектів та більш м’якіше, ніж стандартна променева терапія. У більшість пацієнтів побічні ефекти практично відсутні. Однак, як і за будь-якого променевого лікування, CyberKnife пов’язаний з деякими потенційними ризиками. Вони варіюються від пацієнта до пацієнта залежно від типу та розташування пухлини, дози лікування та загального стану здоров’я пацієнта. У деяких випадках тимчасово спостерігаються стомлюваність, подразнення шкіри, нудота та блювання. Деякі пацієнти можуть зіткнутися з іншими проблемами залежно від області, що обробляється. Наші лікарі докладно обговорюють із пацієнтами можливі побічні ефекти та способи їх лікування перед процедурою.

Чому обирають клініку Acibadem?

 • Всесвітньо визнаний досвід у лікуванні раку. Пацієнти з більш ніж 40 країн приїжджають до онкологічних центрів Acibadem для лікування раку. Передові технології, провідні медичні працівники та міждисциплінарний підхід – наші найкращі засоби проти раку.
 • Різноманітність варіантів лікування. Радіаційна онкологія швидко розвивається, щоб забезпечити велику безпеку та ефективність для хворих на рак. В Acibadem у нас є новітні пристрої та варіанти лікування, щоб наші лікарі могли вибрати найбільш слушне рішення для кожного пацієнта.
 • Комплексне обслуговування іноземних пацієнтів. Наш міжнародний центр для пацієнтів надає всебічні послуги для зручності наших іноземних пацієнтів, від планування лікування до допомоги в організації подорожі та проживання.

Які види раку лікують за допомогою CyberKnife?

CyberKnife – стереотаксичний радіохірургічний апарат, який використовується для лікування раку. Його можна використовувати для первинного раку або метастатичного раку. Первинна пухлина означає пухлину, що належить самому органу чи тканині. Виникає з клітин органа чи тканини. З іншого боку, вторинна (метастатична) пухлина є пухлиною, утвореною поширенням ракових клітин з однієї частини тіла в інші частини. Лікування кіберніжом використовується як при злоякісних, так і при доброякісних типах раку. Крім того, якщо вилікуваний рак повертається (рецидивний рак), онкологи-радіологи можуть застосувати лікування Кібер-ножем. Ця технологія може бути корисною при руйнуванні деяких типів пухлин головного мозку, легень, передміхурової залози, печінки, підшлункової залози, нирок, молочної залози, яєчників, хребта, спинного мозку, голови та шиї. CyberKnife може забезпечити кращі результати для локалізованих пухлин та пацієнтів з обмеженою кількістю метастазів.

Мозок – одна з основних областей, у яких використовується КіберНіж. За допомогою цієї технології можна лікувати різні типи пухлин головного мозку, такі як астроцитоми, гліоми, пухлини основи черепа, менінгіоми, шванноми, аденоми гіпофіза та метастази в головний мозок. . Залежно від розміру, розташування та типу пухлини, лікарі вирішують, чи застосовувати лікування Кібер-ножем чи ні. Наради Acıbadem щодо пухлин головного мозку зустрічаються, щоб оцінити пацієнтів і вирішити, яке лікування принесе більше користі пацієнтам.

Кібер-ніж – це гідна альтернатива лікуванню локалізованого раку передміхурової залози. Протягом кількох років променева терапія використовувалася на лікування раку передміхурової залози. За допомогою традиційної променевої терапії рак зазвичай ліквідували більш ніж за 30 сеансів та 2 місяці. Це було довге та виснажливе лікування хворих. Однак сьогодні лікування CyberKnife завершується менш ніж за 5 сеансів та 2 тижні. На сьогоднішній день за допомогою CyberKnife було виліковано понад 20 000 випадків раку простати.

Що ви можете очікувати після лікування CyberKnife?

Після того, як вам поставили певний діагноз, оптимальне лікування вашого раку оцінюється онкологічним консиліумом Acıbadem. Консиліум з онкології, багатопрофільна команда, що складається з хірургів, медичних онкологів, онкологів-радіологів, радіологів, лікарів ядерної медицини та патологоанатомів, збирається на регулярні засідання з пухлин для оцінки кількох різних факторів, що впливають на стан пацієнта. Потім вони обирають найкращий спосіб лікування. Команда онкологів Acıbadem повністю залучена до процесу.

Якщо CyberKnife є найкращим методом лікування для вас, команда радіаційної онкології спланує процес лікування крок за кроком. Після комп’ютерної томографії високої роздільної здатності зображення передається до системи CyberKnife. Онкологи-радіологи досліджують розмір, форму та розташування пухлини. Послідовно формують пучок випромінювання, визначають дозу та визначають кількість сеансів.

При використанні лікування CyberKnife клініка Acıbadem прагне доставити до пухлини високодозовані та точно спрямовані промені радіації. При ліквідації пухлини здорові тканини зберігаються. Весь курс лікування становить трохи більше п’яти сеансів. Кожен сеанс триває від 30 до 60 хвилин. Лікування CyberKnife безболісне та неінвазивне. Під час лікувального сеансу пацієнт зручно лежить на процедурному столі без анестезії. CyberKnife має роботизовану руку, яка доставляє радіаційні промені. Ця роботизована рука рухається та згинається навколо пацієнта, спрямовуючи промені випромінювання під різними кутами. CyberKnife є амбулаторною процедурою, після лікувального сеансу пацієнти можуть залишити приміщення лікарні. Усі сеанси займають від 1 до 2 тижнів, і після завершення лікування лікарі призначають сканування, щоб перевірити реакцію пухлини на лікування.

Які недоліки CyberKnife?

Після лікування пацієнти, як правило, можуть повернутися до свого звичайного життя. За своєю природою, променева терапія має деякі побічні ефекти, але, враховуючи як мінуси, так і плюси променевої терапії, недоліки значно більш обмежені, ніж переваги. Побічні ефекти можуть виникати під час променевої терапії або після променевої терапії. У відділенні радіаційної онкології Acıbadem використовуються новітні технології, такі як CyberKnife, MRIdian та ETHOS, які доставляють точно спрямовані промені випромінювання до пухлини. Це означає, що здорові органи та тканини захищені від радіації. Таким чином, побічні ефекти променевої терапії значною мірою зводяться до мінімуму.

Найбільш поширені побічні ефекти лікування CyberKnife включають втому, нудоту та подразнення шкіри. Ці побічні ефекти тривають недовго. Потенційні побічні ефекти CyberKnife змінюються залежно від області, що обробляється. Наприклад, якщо у пацієнта рак передміхурової залози, і він лікується Кібер-ножем, у нього може спостерігатися почастішання сечовипускання, невідкладні позиви до сечовипускання, слабкий струмінь сечі та труднощі з початком сечовипускання. Ці ефекти, як правило, не є серйозними чи постійними, і вони зникнуть після завершення лікування.

CyberKnife є одним з найкращих радіохірургічних пристроїв для лікування пухлин головного мозку. В основному це пов’язано з тим, що цей підхід до лікування зберігає важливі функції мозку та зводить до мінімуму побічні ефекти лікування порівняно з традиційними методами променевої терапії. Побічні ефекти, пов’язані з лікуванням головного мозку Кібер-ножем, включають головний біль, блювання, судоми та некроз, які зазвичай мають легкий та тимчасовий характер.

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук