Брахітерапія - Acıbadem

Брахітерапія

Брахітерапія – це метод, що застосовується для підвищення контролю місцевого поширення захворювання шляхом збільшення дози опромінення, що застосовується до пухлини до та після зовнішньої променевої терапії. Однак він також може використовуватися сам по собі з лікувальною метою у пацієнтів, які підходять для такого лікування.

При брахітерапії джерела радіоактивного випромінювання розміщуються в пухлинних та цільових тканинах за допомогою унікальних методів, тим самим забезпечуючи обмеження впливу випромінювання лише областю навколо цих джерел.

Методи, що використовуються в радіаційній онкології:

  • ПТВК: Променева терапія з візуальним контролем
  • ПТМІ: Променева терапія з модульованою інтенсивністю
  • Конформна променева терапія: 3D-конформна променева терапія
  • СТПТ/СТРХ: Стеротактична променева терапія/стереотактична радіохірургія

Області застосування променевої терапії

Можна розділити методи променевої терапії на дві основні групи залежно від захворювання:

Радикальна променева терапія:

Враховуючи наявну інформацію про захворювання, метод застосовують у тих випадках, коли захворювання можна повністю вилікувати. Він може застосовуватися самостійно або спільно з операцією та/або хіміотерапією.

Паліативна променева терапія:

Застосовують у випадках, коли неможливо повністю вилікувати хворобу. Мета полягає в тому, щоб запобігти та полегшити страждання та покращити якість життя людей, із серйозними, складними захворюваннями. Наприклад, біль у кістках, яку відчуває пацієнт, може бути зменшена за допомогою променевої терапії. Крововтрату можна контролювати за допомогою променевої терапії, що застосовується при пухлинах, що кровоточать. Доза опромінення, одержувана при цьому вигляді променевої терапії, менша за дозу, що отримується при радикальній променевій терапії. Також скорочується тривалість лікування.

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук