Молода пара з Камеруну, Керолайн і Річард Акве, з нетерпінням чекала на світ своїх близнюків. 26-річна Керолайн регулярно відвідувала лікаря, і вагітність протікала успішно. Народження близнюків відбулося вчасно за допомогою кесаревого розтину. Але молодих батьків чекали неприємні новини – немовлята були з’єднані стегнами!
У Камеруні вилікувати сіамських близнюків було неможливо, оскільки у країні недостатньо медичних і технологічних засобів. Однак, незважаючи на пандемію, офіс президента Камеруну вчасно організував повітряний коридор до Туреччини в Acıbadem, до того як хірургічне лікування стало б неможливим. У клініці лікуванням 9-місячних дівчаток зайнялася ціла армія професіоналів.
Ціла мультидисциплінарна команда медичних фахівців під керівництвом професора дитячої хірургії Бурака Тандера, професора дитячої нейрохірургії Мемета Озека, професора кафедри естетичної, пластичної та реконструктивної хірургії Хакан Агіра, доцента анестезіології Серпіла Усталій, професора дитячої інтенсивної терапії Агоп Читака, а також фахівців з відділень урології, радіології, серцево-судинної хірургії та анестезіології – працювала над поділом сіамських близнюків, яке тривало 7 місяців.
Під час підготовки до складної операції протягом тривалого часу лікарі досліджували деталізований 3D манекен сіамських близнюків, заздалегідь створений у Центрі біодизайну Університету Acıbadem, робота з яким зробила значний внесок у успіх операції.
Професор дитячої нейрохірургії Мемет Озек розповідає про початок операції: «Наша команда нейрохірургів розпочала операцію з розділення спинного мозку, мієломенінгоцеле, спинномозкових оболонок та крижово-копчикової кістки. Через злиття ми провели операцію у дуже незвичайному становищі, можливо, вперше у нашому житті».
Професор дитячої хірургії Бурак Тандер додає: «Також у дівчаток були загальними спинний мозок, сечовивідні шляхи, пряма кишка та деякі кровоносні судини, над розділенням яких нам довелося посилено попрацювати».
Професор естетичної, пластичної та реконструктивної хірургії Хакан Агір продовжує: «Ми провели підготовку шкіри, підшкірних тканин та м’язів перед операцією. На другому етапі закрили ділянки, прооперовані командами дитячої хірургії та нейрохірургії. Ми разом із командами загальної інтенсивної терапії та інфекціоністів забезпечували максимальний догляд, щоб уникнути проблем із післяопераційним загоєнням ран».
Анестезіолог Серпіл Усталар Озген додає: «Роль команди анестезіологів полягала у забезпеченні сну та безпеки дітей для комфортної роботи хірургів. До початку операції ми підготували все обладнання у двох кольорах, щоб уникнути плутанини між немовлятами; ми розділилися на «команду Єлизавети» та «команду Мері». Фактично 27 годин у такому інтенсивному режимі пролетіли для нас за годину».
Професор дитячої інтенсивної терапії Агоп Читак резюмував: «Хірургічний поділ близнюків – тривалий та дуже складний процес. Він вимагає адаптації післяопераційного догляду, спостереження та лікування немовлят у дитячому відділенні інтенсивної терапії».
Операція по розподілу, що тривала 27 годин, пройшла успішно. Мері першою покинула операційну, а слідом за нею і Елізабет. Коли вони вперше побачили одне одного, то був неймовірно емоційний момент. Зараз їм 16 місяців, і тепер ці милі близнюки живуть як двоє фізично незалежних немовлят.
Батьки дівчаток висловлюють свою подяку високопрофесійній команді фахівців Acıbadem: «Ми зобов’язані цим неймовірним щастям досвідченим лікарям, медсестрам, керівництву та всьому медичному персоналу Acıbadem. Насправді словами не висловити наші емоції!».