УРОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПІСЛЯ 50: ЧОЛОВІКИ, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! - ACIBADEM
УРОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПІСЛЯ 50: ЧОЛОВІКИ, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

УРОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПІСЛЯ 50: ЧОЛОВІКИ, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Після 50 років шанси на візит до уролога або, як мінімум, на відчутний дискомфорт, пов’язаний із сечостатевою системою – зростає для більшості чоловіків. Ні оптимістичний настрій, ні вміння перетерпіти не рятують. Рятує тільки регулярний check-up скринінг починаючи з 40 років.

Про найбільш поширені проблеми, симптоми, а також сучасні методи діагностики та лікування розповідає уролог, професор клініки Acıbadem Саадеттін Ескічорапчи.

Захворювання простати

Простата є органом чоловічої репродуктивної системи і зазвичай починає збільшуватися у розмірах після 40 років. (Якщо в сім’ї є історія захворювань простати – ймовірно, процес може початися раніше або розвиватись інтенсивніше).

Оскільки через простату проходить сечівник, збільшення цієї залози призводить до його здавлювання. Звідси і найпоширеніші симптоми:

  • складності з сечовипусканням або часте сечовипускання;
  • переривчастий струмінь при сечовипусканні;
  • відчуття наповненого сечового міхура навіть після візиту до туалету;
  • часті нічні позиви до сечовипускання.

Питання, за словами професора Ескічорапчи, лише у тому – злоякісні чи доброякісні ці зміни. Основними методами діагностики тут є УЗД, урофлоуметрія та аналіз на простат-специфічний антиген (ПСА). Високі значення ПСА є свідченням для ректального огляду.

Кінець ери ректальних оглядів простати близький?

З новою системою ранньої діагностики раку простати Esomed працюють у Acıbadem. Метод дозволяє уникнути огляду через пряму кишку, більше того – скринінг можна пройти взагалі не знімаючи одягу. «Як бачите, сам по собі аналіз на ПСА – не завжди показовий: у пацієнтів з високим ПСА необов’язково виявляється злоякісна пухлина, а низька ПСА не гарантує, що раку немає. Діагностика Esomed дозволяє виявити злоякісну пухлину з високою часткою ймовірності, і охоплює навіть пацієнтів з невисоким ПСА», – пояснює професор Ескічорапчи.

«Згідно з нашими даними, які зараз готуються до публікації, цей метод дозволить скоротити необхідність ректальних оглядів на 90%!»

Кісти та пухлини нирок

На жаль, після 50 років новоутворень у нирках діагностується практично у половини обстежуваних. І хоча в 90% випадків зміни – доброякісні, до лікаря зазвичай звертаються вже на досить пізніх стадіях, коли відчувається біль.

Саме тому check-up нирок – обов’язковий пункт щорічного огляду після 45 років. Тим більше, що кісти та пухлини у нирках сьогодні досить легко діагностуються за допомогою УЗД, МРТ та томографії.

Пухлини сечового міхура

Статистика за кількістю пухлин сечового міхура останніми роками – невтішна.

Тому особливо важливо наголосити, що фактором ризику №1 у цьому випадку є – паління.

Симптоми:

  • поява крові в сечі без супутніх больових відчуттів;
  • печіння при сечовипусканні;
  • часте сечовипускання;
  • біль при сечовипусканні.

Зазвичай обстеження включає аналіз сечі (уринолізис), УЗД і КТ. «Остаточний діагноз, звісно, можливий лише після ендоскопії, – пояснює професор. Якщо це можливо, пухлину видаляють безпосередньо під час ендоскопії. Іноді потрібний моніторинг стану через проведення ендоскопії на регулярній основі. На пізніших стадіях можливе видалення сечового міхура».

Еректильна дисфункція

Еректильна дисфункція, або імпотенція, це нездатність досягти та підтримувати ерекцію під час статевого акту. Стан, хоча й не несе загрози життю, проте значно впливає на її якість.

Серед методів скринінгу – вивчення медичної історії пацієнта, фізичний огляд, лабораторні дослідження (глюкоза крові натщесерце, холестерин, рівень тестостерону та пролактину та інші – залежно від факторів ризику конкретного пацієнта), в окремих випадках – оцінка психологічного стану.

Здоров’я з Acıbadem

Вікових змін в організмі не уникнути, але можна інвестувати свій час та увагу до ранньої діагностики. Дізнайтесь більше про персональні check-up програми на acıbadem.ua

ЛІКУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ

ACIBADEM

×
Пошук